3 veidi, kā noteikt ovulāciju 0
1. Skaitīt dienas. Regulāru mēnešreižu gadījumā ovulācijas laiku var aprēķināt, no menstruālā cikla dienu skaita atņemot 14. Ne vienmēr olšūna izdalās tieši cikla vidū, kā nereti domā. Piemēram, ja tas ir 35 dienas garš, ovulācija var būt 21. dienā. Savukārt sievietēm ar 23 dienu ciklu tā iespējama jau 8.–9. dienā. Šim nolūkam var arī izmantot aplikācijas mobilajā telefonā, kas nosaka ovulācijas laiku.
2. Mērīt bazālo temperatūru. Svarīgi to darīt vienā un tajā pašā laikā no rīta pēc pamošanās. Visprecīzākais mērījums būs taisnajā zarnā. Tuvojoties ovulācijai, temperatūra paaugstināsies par pusgrādu, taču, ja tā pārsniegs +37,5 °C, cēlonis noteikti būs nevis hormonālās svārstības, bet gan citi iemesli. Ja temperatūra bijusi paaugstināta jau trīs dienas, visticamāk, auglīgās dienas ir beigušās. Tomēr droši uz to nevar paļauties, jo var nobriest arī divi folikuli.
Lai spriestu par ovulācijas ciklu, bazālo temperatūru vajadzētu mērīt sešus mēnešus pēc kārtas, taču ņemot vērā, ka to var ietekmēt dažādi stresa apstākļi.
3. Veikt ovulācijas testus. Šo metodi atzīst par precīzāku nekā bazālās temperatūras mērīšanu. Ar ovulācijas testiem urīnā nosaka luteinizējošā hormona līmeni, kas, tuvojoties ovulācijai, strauji paaugstinās. Līdzīgi kā pildot grūtniecības testu, arī šajā gadījumā testa strēmelīti iemērc urīnā vai uzpilina tā pilīti uz plāksnītes un gaida, vai parādīsies viena vai divas svītriņas. Atšķirīgs ir vienīgi tas, ka grūtniecības testu iesaka veikt no rīta, kad urīns ir viskoncentrētākais, bet ovulācijas testu – pēcpusdienā, kad lietots šķidrums un urīns nav tik koncentrēts, jo tad rezultātiem būs lielāka ticamība.
Testa lietošanas pamācībā atrodamas norādes, kurā menstruālā cikla dienā to sākt pildīt. Tas jāturpina piecas dienas pēc kārtas – visu iespējamo folikula plīšanas laiku.
Divas svītriņas liecina, ka ovulācija notiks 36–48 stundu laikā, un pārim, kas vēlas mazuli, jāizmanto apstākļi, paredzot, ka spermatozoīds līdz olvadam var ceļot līdz pat divām diennaktīm.