VIDEO. Londonā sākusies ikgadējā gulbju skaitīšanas ceremonija. Kāpēc angļi to dara jau gandrīz tūkstoš gadu? 7
Londonā Temzas upē ir sākusies ikgadējā gulbju skaitīšanas ceremonija. Šoreiz tā pirmo reizi notiek jaunā monarha, karaļa Čārlza III laikā, kura īpašumā ir gandrīz visi savvaļas gulbji Apvienotajā Karalistē, vēsta BBC.
Gulbju skaitīšana sākās Temzas krastā vienā no Londonas rietumu rajoniem un beigsies piektdien Abingdonas pilsētā (Oksfordšīrā).
Procedūru vada Karaliskais gulbju inventarizācijas inspektors Deivids Bārbers. Tradicionāli viņš savu pienākumu veikšanai ir tērpies sarkanā uniformā ar cepurīti, kurā iestrādāta gulbja spalviņa.
Šoreiz uniformu pirmo reizi rotā karaļa Čārlza III monogramma, savukārt iepriekšējos gados to rotāja 2022. gada rudenī mirušās karalienes Elizabetes II regālijas.
Bārbers vada komandu, kas tērpusies sarkanos T-kreklos ar Čārlza monogrammu.
Viņu uzdevums ir panākt, ka putni dodas augšup pa Temzu (tāpēc ceremonija angļu valodā tiek saukta par “upping”, tas ir, burtiski “pacelt” gulbjus) un apstāties, lai izceltu putnus no ūdens (tas ir vēl viens iemesls, kādēļ ceremonija ir tā nosaukta).
Gulbjus ne tikai saskaita, bet arī nosver un pārbauda to veselības stāvokli. Skaitīšanā galvenā uzmanība tiek pievērsta jauniem, nesen dzimušiem putniem.
Šogad Bārbers ir īpaši noraizējies, ka gulbju populāciju varētu ietekmēt putnu gripas epidēmija, kas izcēlās pagājušā gada nogalē. Bija “vienkārši šausmīgi redzēt” simtiem dzīvnieku, kas mirst no šīs slimības, viņš teica.
Šī ceremonija radās gandrīz pirms tūkstoš gadiem, 12. gadsimtā, kad Anglijas karaļi paziņoja, ka visi gulbji valstī tagad pieder viņiem. Šīs rīcības iemesls ir pavisam vienkāršs: šie putni tika uzskatīti par vērtīgu delikatesi.