Jurim Gulbim jāmeklē jauns darbs 2
“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” dalībnieki nolēmuši no amata atsaukt uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi. Šo ziņu uzņēmuma pārstāvji izplatīja piektdienas, 4. decembra, vakarā. Šajā dienā lēmums arī stājies spēkā.
Medijiem izplatītajā paziņojumā uzņēmuma pārstāvji raksta – neskatoties uz to, ka pārkāpumi Gulbja rīcībā nav konstatēti, “Tet” padome un dalībnieku pārstāvji apzinās, ka apsūdzību uzrādīšanas fakts met ēnu uz uzņēmuma nevainojamo reputāciju un rada reputācijas ilgtermiņa riskus uzņēmumam un uzņēmuma nākotnes vērtībai
Dalībnieku sapulce izvērtējusi situāciju saistībā ar prokuratūras uzrādītajām apsūdzībām J. Gulbim un vēl četrām personām. Pēc “Telia Company” pārstāvju ierosinājuma “Tet” padome iepriekš piesaistīja neatkarīgu starptautisku uzņēmumu, lai veiktu izpēti par uzņēmuma darbinieka rīcību pirms 12 gadiem noritējušajā televīzijas virszemes apraides ieviešanas konkursā un tam sekojošo līgumu slēgšanu ar infrastruktūras pakalpojumu sniedzējiem. Kā informē “Tet”, izmeklēšanas uzņēmums secinājis, ka nav atklāti pierādījumi, kas liecinātu par “Tet” pašreizējo vai bijušo darbinieku un amatpersonu ļaunprātīgu vai uzņēmuma komerciālajām interesēm neatbilstošu rīcību. Pēc uzņēmuma padomes iepriekš noteikta jautājumu loka secinājumi veikti, balstoties izanalizētajos materiālos un veiktajās intervijās.
Pēc iepazīšanās ar izmeklēšanas rezultātiem “Tet” padome dalībnieku pārstāvjiem ir sniegusi savu atzinumu, ka “Tet” valdes priekšsēdētājs un galvenais izpilddirektors, kā arī Juridiskās daļas direktors Toms Meisītis saglabā “Tet” padomes uzticību. Tomēr, ņemot vērā reputācijas riskus, nolemts atsaukt Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata.
“Krimināllietas ierosināšanas fakts kā tāds ir nodarījis kaitējumu “Tet” reputācijai.
Atbilstoši līgumam mums nepieciešama abu akcionāru piekrišana. Ņemot vērā reputācijas riskus, abi dalībnieki lēma atsaukt Gulbi no valdes priekšsēdētāja amata. Gulbja ieguldījums 14 gadu garajā karjerā “Tet” ir ievērojams, uzņēmums ir veicis biznesa transformāciju. Pārtopot no fiksētā telefonu pakalpojumu sniedzēja par visnotaļ modernu tehnoloģiju un izklaides uzņēmumu. Ar šo “Tet” darbs neapstājas. 4. decembra vakarā mēs sasaucām ārkārtas padomes sēdi, kurā par galvenā izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju mēs iecēlām līdzšinējo valdes locekli Uldi Tatarčuku. Uzdevām rīkot starptautisku konkursu, lai atrastu jauno “Tet” vadītāju,” intervijā Latvijas Radio teica “Tet” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins.
Novērtējot 14 gadu laikā sniegto ieguldījumu uzņēmuma izaugsmē, “Tet” padome un dalībnieki izteikuši pateicību J. Gulbim, kura vadībā “Tet” “no balss sakaru operatora izaudzis par tehnoloģiju un izklaides nozares līderi, kļūstot par vadošo spēlētāju interneta un televīzijas pakalpojumu nozarē, uzņēmumam sekmīgi startējot eksporta tirgos, attīstot jaunus pakalpojumus, tostarp elektroenerģijas tirdzniecību, datu centru biznesu, vietējā TV satura piedāvājumu, gadu laikā “Tet” izveidojot par mūsdienīgu, inovatīvu un uz izaugsmi vērstu uzņēmumu”.
Pats J. Gulbis paziņojumā medijiem raksta: “Kategoriski vēlreiz noraidu man uzrādītās prokuratūras apsūdzības. Mana sirdsapziņa ir tīra, ko apliecina arī neatkarīgo ekspertu vērtējums.
Esmu gandarīts par paveikto – atstāju modernu, efektīvu uzņēmumu, kas maksā valstij nodokļus, nodarbina savus darbiniekus arī krīzes laikā un samaksājis akcionāriem, tostarp Latvijas valstij, vairākus simtus miljonu dividendēs. Šogad “Tet” atzīts par astoto Latvijas vērtīgāko uzņēmumu un ceturto vērtīgāko ar valsts kapitāla daļu. Ceru, ka uzņēmums arī turpmāk saglabās tikpat augstu efektivitāti.”
J. Gulbis darbu “Tet” jeb ar iepriekšējo nosaukumu “Lattelecom” sāka 2007. gadā kā finanšu direktors, bet par valdes priekšsēdētāju kļuva 2008. gadā, kad lielāko daļu uzņēmuma apgrozījuma sastādīja balss telefonijas pakalpojumi. “Patlaban “Tet” telefonija ir vien 5%, tomēr 2019. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedza augstāko rādītāju kopš 2008. gada – 226,3 miljonus eiro,” teikts uzņēmuma paziņojumā.
Kā iepriekš vēstīja “TV3” raidījums “Nekā personīga”, prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzības Gulbim un vēl četrām personām par iespējamu līdzdalību krāpšanā digitālās televīzijas ieviešanā, uzņēmumam nodarītos zaudējumus lēšot 7 585 533 eiro apmērā. Tiesībsargi uzskata, ka “Kempmayer” saistību pārņēmējs kompānija “Hannu Digital” ciparu televīzijas projektā tika iesaistīts mākslīgi un J. Gulbis izmantojis “Lattelecom” (tagad – “Tet”) īpašnieku un padomes uzticību.
“Tet” dalībnieku sapulce piektdien arī lēma par dividenžu izmaksu – nolemts 4,2 miljonus eiro izmaksāt Latvijas valstij, bet četrus miljonus otram uzņēmuma dalībniekam, telekomunikāciju uzņēmumam “Telia Company”.