Gulbe par to, vai kara dēļ Ukrainā Latvijā varētu draudēt pārtikas trūkums 0

“Cenu kāpumu jau neviens negaidīja un tas nevienam nepatīk,” diskutējot par pārtikas produktu cenu pieaugumu, raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” uzvēra Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe.

Reklāma
Reklāma
Pirka viesnīcas Horvātijā… Ukrainā gaismā nācis armijas pārtikas iepirkuma skandāls, kur shēmas realizētāji piesavinājušies 18 miljonus ASV dolāru 24
Veselam
Vēlies zaudēt līdz 5 kg mēneša laikā? Šie ieradumi būs lielisks veids, kā to panākt
TV24
Jānis Kažociņš: “Ja krievi nevar tikt galā pat ar Ukrainu, tad vai tiešām mēs – Eiropa – nespējam paši sevi aizsargāt bez ASV?”
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidro, ka cenu kāpums sākās pagājušajā gadā. Tas pamatā bija saistīts ar kovida ietekmi, izmainītām loģistikas ķēdēm, darbaspēka trūkumu.

Gulbe uzsver, ka šobrīd lielākais nezināmais un cenu virzītājs uz augšu, ir karš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja pastāsta, ka īpaši satraukušies ir lauksaimnieki, jo Ukraina un Krievija bija nopietns kviešu, kukurūzas, saulespuķu un minerālmēslu piegādātājs.

“Tas, visticamāk, ir iemesls, kāpēc satraucās mūsu zemnieki – ka augs cenas, jo lielais piegādātājs ir izstājies no spēles,” skaidroja Gulbe.

Viņa gan norāda, ka šīs lietas var iegūt arī citur pasaulē.

Gulbe pastāsta, ka šobrīd visvairāk cena ir kāpusi graudiem – gandrīz divas reizes. Pirmajās divās kara nedēļās kopumā pasaulē pārtikas cenas kāpušas par 6% . Prognozes liecinot, ka kara dēļ tās varētu kāpt līdz 22%.

“Latvijā mums nebūtu jāuztraucas, jo mēs ražojam, izaudzējam vairāk nekā patērējam,” mierināja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja.

Viņa akcentē, ka mums ir stipra lauksaimniecības un pārtikas nozare, tāpēc mums nedraud tādas problēmas kā Japānā, kur 75% pārtikas ir importēta.

“Mēs varam izaudzēt šeit pat uz vietas. Tā ir tā labā ziņa, ko vajadzētu visu laiku atcerēties,” sacīja Gulbe.

SAISTĪTIE RAKSTI