Foto – Fotolia

Gudri plānojot, arī nelielu privātmāju var iekārtot ērti un funkcionāli 0

Mūsdienās nav iespējams izplānot māju tā, lai tā vienlīdz ērta būtu visu mūžu. Lai cik pārdomāta būtu ēkas arhitektūra un plānojums, gadiem ejot, mājā dzīvojošo cilvēku daudzums, ieradumi un dzīvesveids neizbēgami mainās, līdz ar to izmaiņas nepieciešamas arī tās telpu izkārtojumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Aizvien biežāk cilvēki vēlas elastīgu plānojumu, lai telpas varētu ātri piemērot straujajām dzīves pārmaiņām. Šim nolūkam lieti noder bīdāmas durvis, viegli transformējamas starpsienas vai caurspīdīgas robežvirsmas, kas palīdz vienotu telpu sadalīt vairākās funkcionālās zonās.

Pirmais stāvs

Šeit jāatrodas virtuvei, viesu zonai un dzīvojamai telpai. Tās var būt gan atsevišķas, nelielas telpas, gan viena liela. Bet nekur nav teikts, ka atvērtajā plānojumā telpai jābūt ļoti liela izmēra. Nē, galvenais ir pareizs zonējums, lai katra zona par visiem 100% izpildītu tai paredzēto uzdevumu. Pirmajā stāvā jāparedz vieta arī sanitārajam mezglam ar dušu – ja gadījumā kāds viesis jāizmitina pa nakti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Padoms. Lielisks veids, kā paplašināt nelielu platību pirmajā stāvā, ir logu stiklojumi līdz grīdai, kas telpu vizuāli savieno ar ainavu aiz loga. Ideāli, ja vasarā no dzīvojamās vai viesu zonas iespējams iziet uz terases – tas šo zonu padara divreiz plašāku.

Otrais stāvs

Šeit izvietojama privātā zona – guļamistabas. Ja otrajā stāvā jāizvieto divas guļamistabas, labāk tās ieplānot katru savā pusē kāpnēm. Nedrīkst aizmirst arī par pilnībā komplektētu saimnieku vannasistabu. Labi, ja izdodas atrast vietu arī garderobei vai plašākam skapim.

Padoms. Ieteicams izmantot dažādas iebūvētas plauktu, skapju sistēmas, kā arī izmantot katru nišu, arī kāpņu laukumiņu un patrepi utt.

Bēniņi

Lielākā problēma ir zemais griestu augstums. Tas tāpēc, ka lielākoties mājas pie mums būvētas ar divslīpju jumtiem, līdz ar to pie divām no četrām telpas sienām nav iespējams nostāties pilnā augumā. Otra problēma – nepietiekams apgaismojums. Par to jāpadomā jau laikus. Tomēr labi izplānotus bēniņus ļoti veiksmīgi var izmantot gan klusas atpūtas vietas, gan nelielas darba vietas ierīkošanai. Šeit var iekārtot arī bērnu rotaļu stūrīti vai izveidot ietilpīgu mantu glabātavu.

Padoms. Lai telpā ielaistu vairāk dienas gaismas, var izmantot jumta logus vai veidot plašāku stiklojumu zemākajā sienā. Vecās mājās īpaša uzmanība jāpievērš elektroinstalācijas nomaiņai, jo vecie vadi bēniņos bieži mēdz būt par iemeslu ugunsnelaimei.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.