Gudri ikdienas padomi, kā pareizi stiprināt imunitāti 0
“Zinātniskā līmenī ir pierādīts, ka imunitāti var pacelt,” skaidro farmaceite Ieva Virza. “Tomēr, manuprāt, labāk uzmanību pievērst profilaksei, nevis tikai imunitātes paaugstināšanai, kad jau gadījies saslimt.
Profilaksei ikvienam būtu ieteicams katru vakaru izdzert vairākas krūzes zāļu tējas – vēlams to pagatavot no drogu maisījuma, ko pēc kāda laika pamaina, kā arī dienas laikā izdzert līdz diviem litriem ūdens.
Tad ļoti daudzas sliktas vielas tiks izskalotas no organisma. Ja zāļu tējas sāks lietot tikai oktobrī, kad visapkārt klejo augšējo elpceļu vīrusi, kādu laiku var padzert, piemēram, sarkanā āboliņa tēju. Tā ir laba pret klepu (ir labs atkrēpošanas līdzeklis), turklāt sievietēm ap piecdesmit gadu vecumu palīdzēs samazināt pārejas perioda izpausmes.
Taču – ja sievišķo hormonu līmenis organismā jau ir ļoti zems, ar vienu pašu zāļu tēju to dabūt augšā nebūs iespējams. Toties saglabāt hormonu līmeni, dzerot augu tējas vai lietojot uztura bagātinātājus, kas satur sarkano āboliņu, – tas gan ir iespējams, tāpat kā saglabāt dzelzs, D vitamīna līmeni.
To izdarīt ir daudz vieglāk nekā pacelt, ja tas kļuvis par zemu. Tikai ar tējām arī imunitāti pacelt ir ļoti grūti, tad jāraugās pēc medikamentiem vai uztura bagātinātājiem.
Ikdienā ideāls C vitamīna avots ir mežrozīšu tēja, bet, ja esat jau saslimuši, tad strauji pacelt imunitāti var ar uztura bagātinātājiem, piemēram, koncentrētu C vitamīnu, vai medikamentu pēc ārsta ieteikuma. Saslimšanas sākumstadijā labāk izvēlēties nevis kompleksos vitamīnus, kas vairāk domāti profilaksei, bet tādus, kam ir efektīvāka un ātrāka imunitāti veicinoša darbība: D3, A, B6 un B9 vitamīnu.
Pastiprināti jāuzņem cinks, selēns, varš un dzelzs. Var pievienot arī dažādus augu ekstraktus, dzert ārstniecības augu tējas – noderēs melnā plūškoka ekstrakts, liepziedi, ehinācija, priežu pumpuri, Islandes ķērpis. Tie visi spēcina imunitāti un paātrina atveseļošanos.”