Ko iegūstam mēs, ko – smadzenes 0

Pēteris Urtāns, medicīnas speciālists, RigaBrain smadzeņu treniņu centra dibinātājs Parasti uzsver, ka šāds spēlēšanas veids attīsta loģisko domāšanu, taču labums, pievienotā vērtība ir daudz lielāka.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

* Trenējam radošumu. To veicina viens no šīs spēles galvenajiem principiem – jāsaliek kopā it kā pilnīgi nesaistītas lietas un parādības, jāspēj saskatīt sīkas nianses. Šādi smadzenes mācās arvien dažādāk uztvert pasauli, informāciju. Paplašinās domāšana, izplešas tās robežas. Arī ikdienā aizdomājamies – varbūt neiespējamais tomēr ir iespējams?! Pat negribot sākam uz dzīvi skatīties plašāk.

* Attīstām mācīšanās spējas. Spēlē ir daudz nezināmo, tātad izaicinājumu, līdz ar to smadzenēm visu laiku tiek uzdoti jautājumi, visu laiku jābūt ieslēgtām. Ir interesanti, visu laiku notiek izzināšanas process. Pārsteigums, negaidīti mirkļi ir būtiski. To varam novērot arī ikdienā – ikviens zina, ka spilgtākos dzīves momentus atceramies daudz labāk, līdz sīkumiem, vienalga, vai tie bijuši pozitīvi vai ne tik labi.

CITI ŠOBRĪD LASA

* Mazinām stresu. Darām to, kas patīk. Spēles laikā atslēdzamies, ikdienas rūpes aizmirstas. Gūstam pozitīvu pieredzi, jo izdodas atrisināt grūtos uzdevumus, tikt laukā no āķīgās istabas. Tas ir apbalvojums, līdz ar to vairojas pārliecība par saviem spēkiem.

* Smadzenes palīdz trenēt arī spēle komandā. Ir pierādīts – pat ja nesarunājamies, vien atrodamies blakus un darām kaut ko kopīgu, smadzenes savstarpēji komunicē, tātad attīstās.

Šajā spēlē kopīgi meklējam sakarības un šķetinām risinājumus. Palīdz dzīvā komunikācija, mijiedarbība ar citiem. Pat ja labi pazīstam šos cilvēkus, katrā no viņiem allaž saskatām kaut ko negaidītu, neparedzamu – mīmikā, domu gaitā, kustībās, vārdos.

* Spēli var uztvert tikai kā izklaidi, bet var no tās saņemt daudz vairāk, ja pārrunājam notikušo, analizējam veiksmes un neveiksmes, vērtējam, kā mācējām sadarboties. Der uzdot jautājumus pašam sev: kā izturējos spēles laikā, ko varēju citādi, kāpēc uzvedos tieši tā?

36,6 °C konsultants DMITRIJS BEBRIŠS, spēļu centra QuestLab direktors

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.