Foto – Shutterstock.com

Gudras komunikācijas pamatprincipi – personiski temati, ko labāk paturēt noslēpumā 0

Ikdienas komunikācijā ar līdzcilvēkiem nereti atļaujamies būt pārlieku vaļsirdīgas, izpaužot lieku informāciju vai intīmas detaļas cilvēkiem, kuri jauniegūtās zināšanas par mūsu personisko dzīvi var izmantot, mums kaitējot vai vienkārši sagādājot neērtus un nepatīkamus brīžus. Lai aiztaupītu sev nepatīkamās emocijas, iepazīsties ar “Glamour” aptaujāto psihologu un attiecību konsultantu ieteikumiem par tematiem, kuru apspriešanu publiski vērts apdomāt divreiz!

Reklāma
Reklāma

Tavi plāni darba dienu vakariem

Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Lai cik labas arī nebūtu attiecības ar kolēģiem un vadību, atturies savā profesionālajā ikdienā pārrunāt pārlieku privātus savas dzīves tematus – attiecību līkloči ar mīļoto cilvēku, nebūšanas ģimenē un tavi brīvā laika plāni darba dienu vakaros, kā arī nedēļas nogalēs, protams, var tikt ieskicēti, tomēr detalizētas šo tēmu nianses labāk uztici vien tuviniekiem un labākajiem draugiem.

Tādējādi, piemēram, gadījumā, ja pēc tikšanās ar draudzenēm ceturtdienas vakarā piektdien darbā ieradīsies nedaudz vēlāk un ikdienas pienākumi veiksies ne pārāk raiti, būsi pasargāta no ne tik draudzīgu kolēģu dzēlīgajām mēlēm par atbildības trūkumu pret darba uzdevumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, nereti kolēģi kļūst arī par mūsu labākajiem draugiem, taču, ja vien neesi pilnībā pārliecināta par viņu lojalitāti, izvērtē, ar ko un par kādiem tematiem darba dienas gaitā apspriesties!

Nepiedienīgi jociņi, kas uzjautrina… vien tevi pašu

Humora izjūtas, kā zināms, mēdz būt samērā atšķirīgas, tāpat kā izpratne par dažādiem tematiem un asociācijas, kas ar tiem saistās. Tāpēc, ja vien nevēlies nokļūt patiešām neērtā situācijā, nepiedienīgus jokus, divdomīgas frāzes un citus dažādi vērtējamus tematus, kas uzjautrina tevi un tavus tuvākos draugus, labāk tomēr neapspried paziņu lokā, radu saietā vai pusdienās ar jaunajām kolēģēm. Šādi tu, ļoti iespējams, aiztaupīsi sev vienu otru gana kutelīgu situāciju.

“Brīvdienās nedarīju neko īpašu, vien zvilnēju saulē savā lauku īpašumā…”

Izklausās samērā snobiski, vai ne? Pat, ja neesi domājusi lielīties ar tev pieejamo dzīves komforta līmeni, stāstīšana par “savu lielo dārzu”, “dīķi laukos” un “pūlēm, ko sagādāja (VISAS!) mājas uzkopšana”, izklausās vienkārši muļķīgi. Protams, šeit atkal jāizvērtē, ar kuru pārspried minēto tematu, taču lielākajā daļā gadījumu stāstīšana par “lielās mājas lielo dārzu”, kā arī citiem sensitīviem tematiem, piemēram, iknedēļas izdevumiem, patiku pret dizaineru darinājumiem un dāvanām, ar ko tevi aplaimojis mīļotais, atsevišķiem cilvēkiem var šķist kā gluži nevajadzīga lielīšanās un plātīšanās.

Reklāma
Reklāma

Tavs ieradums jaunos simpātiju objektus un kolēģus “pārbaudīt” “Google” meklētājā

Jāatzīst, ka šāds paradums piemīt vairumam no mums, tomēr apkārtējo informēšana par to nebūt nav nepieciešama. Labākajā gadījumā līdzcilvēkiem par sevi liksi vien pasmaidīt, sliktākajā – piemēram, jauniepazīto vīrieti, ar kuru izbaudīji lielisku pirmo randiņu, gluži nejauši vari arī aizbiedēt.

Tevis rīkotu pasākumu viesu saraksts

Organizējot saviesīgus pasākumus, mums ir visas tiesības uz tiem ielūgt cilvēkus, kurus tajos patiešām vēlamies redzēt. Ja zini, ka atsevišķu paziņu ielūgšana, piemēram, uz dārza ballīti par godu vasaras izskaņai pasākumu var arī sabojāt, nejūties vainīga šos cilvēkus uz to neuzaicinot.

Šādi gluži vienkārši aiztaupīsi sev veltītu sarkastisku piezīmju uzklausīšanu vai arī konfliktu risināšanu viesu starpā, viņiem nespējot rast kopīgu valodu.

Un, pats būtiskākais, to cilvēku vārdus, kurus esi ielūgusi, gluži vienkārši bez vajadzības neizpaud nevienam, tā pasargājot sevi no neērtām situācijām, sastopoties, piemēram, ar viesu sarakstā neiekļauto personu un saņemot tiešus pārmetumus par savu “nepieklājību”.

Tavi mūžīgie centieni ievērot diētu

Ja vien nevēlies atgaiņāties no ironiskiem smaidiem, netaktiskām piezīmēm un citu cītīgu kaloriju skaitīšanu tavā vietā, apņēmību zaudēt vismaz piecus kilogramus svara mēneša laikā paturi vien pie sevis, daloties nospraustajā mērķī vien ar tuvākajiem un tev lojālākajiem cilvēkiem. Pārējiem gluži vienkārši nav vajadzības zināt par tavu veselības stāvokli, tā problēmām, kā arī iespējamiem kompleksiem par augšstilbu izskatu un citiem personiskiem tematiem.

Psiholoģiska rakstura jautājumi

Ja vien nevēlies, lai apkārtējie tev piešķirtu emocionāli trauslas, nestabilas vai ievainojamas būtnes statusu, ar kuru jārunā “īpaši”, nestāsti paziņām un kolēģiem personisku informāciju par iespējamām pagātnes traumām, ar kuru sekām savā emocionālajā pasaulē sadzīvo vēl šodien, privāta rakstura problēmām ģimenē un tavām iespējamām vizītēm pie psihologa pagātnē. Atsevišķi temati gluži vienkārši nav apspriežami, ja vien nevēlies sadzīvot ar negaidītām un nevēlamām sekām līdzcilvēku neprognozējamās rīcības un reakcijas dēļ.

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.