Skaties pulkstenī un ēd 0
Izrādās, vērts ņemt vērā vēl kādu būtisku faktoru – ēšanas laiku. Regulāras ēdienreizes nodrošina nemainīgu cukura līmeni asinīs, līdz ar to tik ātri nenogursti, nezaudē enerģiju, it īpaši, ja ēdiena pamatā ir lēni sagremojamie ogļhidrāti, piemēram, auzu pārslas, pilngraudu maize un pilngraudu makaroni – šādi mielojoties, enerģijas pieaugums ir pakāpenisks.
Trīs galvenajās dienas maltītēs vajadzētu uzņemt 75% no kopējā kaloriju daudzuma, atlikušos 25% atstājot uzkošanai starp ēdienreizēm. Ēst vajadzētu ik pēc divarpus līdz trim stundām – trīs pamatmaltītes un divas uzkodu reizes dienas laikā.
Gremošanas sistēma darbojas noteiktā bioloģiskajā ritmā. Noteiktos laikos izdalās gremošanas sulas, un sāk darboties ar to saistītie procesi. Jau izsenis organisms ir iemācījies tieši šādu ēdiena uzņemšanas ritmu, kas uzlabo vielmaiņu. Diemžēl pašlaik vairākumam ļaužu dzīvesveids ietver garāmskrejošas brokastis, vēlas un nelielas pusdienas, kā arī prāvas vakariņas neilgi pirms miega. Šādi ēdot, ir gandrīz neiespējami saglabāt optimālu enerģijas līmeni.
Vakariņām jābūt visvieglākajai maltītei – naktī organisms nespēj sadedzināt apēsto, jo vielmaiņa ir lēnāka. Nevajadzētu ēst vēlāk kā trīs stundas pirms naktsmiera. Aktīvākam ļautiņam gan der neliela uzkoda ap astoņiem vakarā.