Foto – Shutterstock.com

Grūtnieču vingrošana – vieglākām dzemdībām, veselākam mazulim 0

Gaidot bērniņu, māmiņai jārūpējas kā par savu emocionālo labsajūtu, tā arī fizisko sagatavotību, jo grūtniecība sniedz papildus slodzi organismam, tostarp sievietes mugurkaulam un muskuļiem. Kādas fiziskās aktivitātes palīdzēs sagatavoties lielajam notikumam, stāsta klīnikas „Premium Medical” fizioterapeite un grūtnieču vingrošanas trenere Sanita Ārgale.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Pierādīts, ka mērenas, piemērotas fiziskās aktivitātes gaidību laikā atvieglo dzemdības, mazina dažādas grūtnieču traucējošās sūdzības, piemēram, tūsku, vēnu u.c. problēmas. Kādēļ vēl ieteicams nodarboties ar fiziskām aktivitātēm?

Jā, fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā palīdz sagatavoties ne tikai dzemdībām, kas ir pirmais pārbaudījums, bet arī pēcdzemdību periodam. Bērniņa svars piedzimstot ir vismaz trīs kilogrami. Pirmos savus dzīves mēnešus mazulis pavada māmiņas rokās, tādēļ, ja sievietes muskuļi nav stabili, rodas sāpes gan grūtniecības laikā, gan arī pēc tās.

CITI ŠOBRĪD LASA

No kuras līdz kurai grūtniecības nedēļai atļauts sportot?

Sporta nodarbības vēlams uzsākt no 12. grūtniecības nedēļas. Līdz 12. grūtniecības nedēļai to neieteiktu. Pirms topošā māmiņa nolemj pievērsties fiziskām aktivitātēm, viņai jākonsultējas ar ginekologu vai vecmāti. Ja nav velkošas sajūtas vēdera lejasdaļā un starpenes muskuļos vai kādu sarežģījumu, sporta nodarbības var apmeklēt līdz pat dzemdībām.

Kādas fiziskās aktivitātes jūs ieteiktu grūtniecības laikā?

Iestājoties grūtniecībai, noteikti nevajadzētu iesākt nodarboties ar jauniem sporta veidiem. Ja līdz grūtniecībai sieviete nav nodarbojusies ar sportu, tad ieteicama grūtnieču vingrošana, kuras laikā tiek nostiprināta plecu josla, muskuļi ap mugurkaulu un iegurni, pleciem. Otrkārt, izejam cauri visām dzemdību pozām, lai sieviete būtu izjutusi dažādas pozīcijas un sajustu, kura ir ērtākā. Dzemdībās tad ķermeniski viegli būs sajust, ko vajag tieši tajā brīdī. Turklāt relaksācija ir ļoti palīdzoša dzemdībās. Tāpat nodarbībās sagatavojamies pēcdzemdību periodam. Tagad dzemdībās sievietes ir aktīvas, un vecmātes atbalsta, ka jākustas, nevis visas radības jānoguļ gultā.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.