Foto-TImurs Subhankulovs

Grūtības dara stiprākus 1

Pēc tam kad XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki izskanējuši, jautāju to dalībniekiem, kā viņi kopumā vērtē svētku norisi.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Nora Jurjaka, 15 gadi, dzied Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas 5. – 9. klašu korī: “Svētkus vērtēju kā ļoti labi organizētus un pārdomātus. Man visvairāk patika, ka iepazinu daudz jaunu cilvēku no dažādām Latvijas pilsētām. Gūtās emocijas nevar aprakstīt vārdos. Bija dažas grūtības, bet tās darīja mani tikai stiprāku. Protams, visspilgtāk atmiņā paliks noslēguma koncerts, kad, dziedot pēdējās dziesmas, raudāju no pacilātības un laimes.”

Ulla Imaka, 13 gadi, dzied Ulbrokas vidusskolas 5. – 9. klašu meiteņu korī: “Pirmajā svētku dienā lija lietus un bija ļoti auksts. Likās – ārprāts, uz ko esmu parakstījusies. Tieši pirmā diena man sagādāja lielu vilšanos, jo organizētība arī nebija nekāda. Otrajā svētku dienā bija labāks laiks, tāpēc viss ritēja pēc plāna. Tieši šajā dienā, dziedot dziesmas, sāka skriet pār muguru skudriņas. Kad bija ģenerālmēģinājums un koristi viens pēc otra sāka ģībt, mēģināju koncentrēties vairāk uz dziedāšanu. Skats, kad dalībnieki ģībst, bija nepatīkams. Arī no Ulbrokas zēnu kora daži noģība. Taču svētdien, kad bija noslēguma koncerts, valdīja pavisam citas sajūtas. Dziedāju no visas sirds un dvēseles, valdīja neaprakstāmas emocijas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Elizabete Pakule, 14 gadi, dzied Saldus 1. vidusskolas korī: “Svētki ir devuši skaistas un neaprakstāmas emocijas. Šie ir mani pirmie Dziesmu svētki, jo iepriekšējos biju dejotāju pulkā. Kopumā svētki bija izdevušies. Vienīgi miegam varēja būt atvēlēts vairāk stundu. Mūsu kora dalībnieki turējās braši, neviens nenoģība. Svētdienas koncertā silti saģērbāmies. “Kāruma” somā salikām visu nepieciešamo – piemēram, ūdens pudeles. Visspilgtāk paliks atmiņā tieši noslēguma koncerts, kurā visi dalībnieki bija skaisti saģērbušies un vienojās kopīgās dziesmās, īpaši patika dziesma “Saule, Pērkons, Daugava”.”

Venija Zariņa, 17 gadi, dzied Rīgas Mūzikas internātvidusskolas jauktajā korī “Vaidelote”: “Manī šie svētki vienmēr iedveš patriotismu un milzīgu enerģiju. Svētkos jutos kā ģimenē, kur staroja mīlestība, draudzība un kopā būšana. Tieši šogad man patika pati koncerta programma un kustības, kas visu padarīja dzīvāku. Mēģinājumi gan varēja nebūt tik gari un sākties nedaudz vēlāk, jo nogurums neatstāja gandrīz ne brīdi. Kopumā svētki man šķiet izdevušies, vēl joprojām ar smaidu sejā atceros koncertu, kad es un meitenes man blakus aiz aizkustinājuma raudājām un nevarējām valdīt pār muguru skrienošās skudriņas. Vienotības sajūta nezudīs vēl kādu laiku.”

Patrīcija Pulka, 15 gadi, dzied Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 7. – 9. klašu korī: “Man ļoti patika Dziesmu svētki. Visas dienas bija piedzīvojumu pilnas. Iepazinos ar jauniem cilvēkiem. Es nebiju domājusi, ka pēc visa būšu tik laimīga. Katrs bija priecīgs par mēģinājumos un koncertā piedzīvoto. Man ļoti patika iegūtie jaunie draugi un pati atmosfēra. Nepatika, ka pirmajās dienās lija lietus. Visspilgtāk paliks atmiņā noslēguma koncerts.”

Amanda Laučjuna, 14 gadi, dzied Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas 5. – 12. klašu korī: “Dažās svētku dienās laikapstākļi nebija patīkami. Taču mūs centās uzmundrināt svētku virsdiriģenti – piemēram, lietum līstot, atļāva izdziedāt tikai līdz pusei. Ģenerālmēģinājumā gribējās tomēr, lai koncertu nepārtrauc, jo skatītāju rindās bija vairāku mūsu kora dalībnieku vecāki. Ar ēdināšanu svētku laikā nebija tik traki. Reizēm ēdiens bija pārsālīts vai arī kartupeļi bija cieti, bet to var paciest. Visspilgtāk atmiņā paliks noslēguma koncerts, jo tas bija ļoti emocionāls un skaists.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.