Šķeldas katlumājas būvniecība Daugavpilī
Šķeldas katlumājas būvniecība Daugavpilī
Foto: Ivars Soikāns/LETA

APTAUJA. Ko pašvaldības dara un kā var palīdzēt iedzīvotājiem apkures izmaksu segšanā? 7

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
Četri dzērieni, kas izraisa insulīna rezistenci un svara pieaugumu. Ar ko tos aizvietot?
Kokteilis
Kāds vīrietis vajadzīgs katrā zodiaka zīmē dzimušai sievietei 8
Veselam
Slaida auguma noslēpums! 25 pārtikas produkti ar augstu olbaltumvielu un zemu tauku saturu 8
Lasīt citas ziņas

Mārtiņš Bojārs, Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietnieks: “Situācija ir ļoti smaga, mūsu tarifs septembrī – 320 eiro/MWh. Pašvaldībai nav nekādu līdzekļu, lai spētu atbalstīt iedzīvotājus apkures izmaksu segšanā. Cik valsts spēs, tik būs.

Bet Ekonomikas ministrija skaidri pateikusi, ka ar līdz šim plānoto atbalsu var nepietikt, lai būtu iespēja samaksāt rēķinus par apkuri, elektrību un citiem komunālajiem pakalpojumiem. Katru dienu saņemam no iedzīvotājiem telefona zvanus, e-pastus, jo cilvēki vēlas saņemt kādu skaidrību, izsaka savus ieteikumus. Bet mums nepietiek tikai ar ieteikumu pieņemšanu, tie ir arī jāapstrādā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Pagaidām vienīgā iespēja – samazināt siltuma ražošanas izmaksas. No dārgās gāzes pārgājām uz dīzeļdegvielu, no 1. decembra mūsu pilsētā darbu uzsāks jaunā katlumāja, ko kurinās ar šķeldu. Tas būs privāts uzņēmums, slēgsim līgumu par siltuma piegādi patērētājiem.

No valdības puses sagaidām, ka stabilizēs šķeldas cenu. Savus priekšlikumus jau esam izteikuši, tos nosūtījām gan premjeram, gan Ekonomikas ministrijai, gan Zemkopības ministrijai. Jāņem vērā, ka pašvaldībai jānodrošina savu iestāžu darbs – sākot ar skolām un beidzot ar Olimpisko centru un kultūras centru “Gors”.

Uz pašvaldības pleciem gulstas milzīgs slogs. Turklāt vēl arvien daudziem, ieskaitot pašvaldības darbiniekus, ir tikai minimālā alga. Risinājums jārod kopīgiem spēkiem.”

Alfons Žuks, Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks: “Šajos smagajos apstākļos par galveno kurināmo esam izvēlējušies šķeldu, taču arī tai cena palielinās. Grūti būs Salas novadā, kur ciematu apkurina ar gāzi. Jāskatās, kas notiks valsts līmenī, vēl ļoti daudz neskaidrību.

Pieaugot visu energoresursu cenām, būs vairāk trūcīgo un maznodrošināto, palielināsies sociālās izmaksas. Dzīves dārdzības pieaugums pašvaldībām prasa lielus papildu līdzekļus.”

Valts Variks, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks: “Pat mājokļu pabalsti sagādā grūtības, kur nu vēl apkures. Mums jau tā jāmeklē papildu nauda skolu, bērnudārzu un sociālās mājas apkurei. Ar bažām gaidām pēcvēlēšanu nedēļu, iedzīvotāji nāks ar pamatotām prasībām.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.