Kleita, kas slēpj apaļo vēderu 0
Pirms pusotra gadsimta augušais vēders tika uzskatīts par kaut ko nepieņemamu, nepieklājīgu, tādēļ tas tika slēpts zem apģērba. Kad modē bija krinolīna kleitas, korsete iežņaudza jostas vietu, bet krinolīna gredzenveida volāniem līdzīgi izšuvumi tika pacelti augstāk. Tā dāma izskatījās daudz glītāk. Pēc tam, kad paaugstināta vidukļa kleitas nomainīja uz daudz diskrētākām drānām, grūtniecības slēpšanai tika izmantoti daudzslāņaini drapējumi, pagarinātas žaketes un apmetņi.
Turklāt grūtniece nevarēja parādīties uz ielas vai sabiedrībā, ja nebija uzposusies. Tika uzskatīts, ka bērns piedzims skaists tikai tādā gadījumā, ja mamma grūtniecības laikā būs valkājusi tikai labāko apģērbu.
Smēķēšana
Viktorijas laikmetā smēķēšana tika uzskatīta par gana labu nodarbi tieši veselībai. Mūsdienās visiem ir zināms, ka smēķēšana kaitē veselībai, bet toreiz bija pilnīgi pretēji uzskati. Turklāt ārsti dāmas aicināja smēķēt interesantā pozīcijā, it kā tas uzlabotu gremošanas sistēmas darbību.
Alkohols
Papildu smēķēšanai sievietēm tika atļauts dzert sarkanvīnu. Nelielos daudzumos tas pat ir ieteicams, taču dažas dāmas absolūti nesaprata, kad ir jāapstājas. Jo, redz, ja reiz ārsts atļāva, tātad – drīkst.
Slēpšanās no saules
Vēl viens nosacījums, kas 19. gadsimtā bija jāievēro grūtniecēm – nedrīkst rādīties saulē. Tika uzskatīts, ka tā ļoti kaitē auglim, tādēļ grūtnieces bija spiestas vilkt kleitas ar garām piedurknēm, vilkt cimdus, ņemt līdzi saulessargu un cepures, neatkarīgi no laika apstākļiem.
Saule un tās ietekme uz topošās mammas un mazuļa veselību – plašāk lasi šeit.
Lai sekotu modei, Viktorijas laikmetā dzīvojošās sievietes bija gatavas iet uz visu. Ciešas korsetes, krinolīns, narkotikas zāļu vietā – tas viss daudzām beidzās ļoti bēdīgi.