Foto – Timurs Subhankulovs

Grozījumi Dziesmu un deju svētku likumā paredz Operatīvās vadības grupas izveidi 0

Gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku norisei 2018.gada vasarā, trešdien, 16. augustā, Ministru kabinets apstiprināja vairākus grozījumus Dziesmu un deju svētku likumā, tādējādi precizējot vairākus aspektus, kas skar svētku sagatavošanu un iesaistīto pušu atbildības, paziņoja Kultūras ministrija (KM).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

“Priekšlikumi, kuri šodien tika akceptēti Ministru kabinetā, ir būtiski Svētku sagatavošanas un norises procesā, īpaši domājot par dalībnieku un skatītāju drošības jautājumiem. Grozījumus vairākkārt un rūpīgi diskutējām darba grupā, iesaistoties visām pusēm. Paldies visiem, īpaši ugunsdzēsības un drošības dienestiem, kuru pieredze ir neatsverema kopīga mērķa sasniegšanā,” paud Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Izvērtējot vairāku iepriekšējo Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku, kā arī Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pieredzi, tagad saskaņā ar likumu Svētku Rīcības komiteja veidos Operatīvās vadības grupu. Tās pienākums būs atrasties pasākuma norises vietā un nodrošināt Dziesmu un deju svētku norisi atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumam, kā arī, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Operatīvajā vadības grupā darbosies Dziesmu un deju svētku rīkotāja pārstāvis un pārstāvji no Valsts policijas, Drošības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Rīgas pašvaldības policijas un Rīgas domes Satiksmes departamenta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat Dziesmu un deju svētku likumā veikti precizējumi formulējumos, kas nosaka pašvaldību, kolektīvu dibinātāju un citu pušu līdzatbildību svētku procesā. Svētku likums papildināts arī ar sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu funkciju Svētku atspoguļošanas nodrošināšanā – šim mērķim dziesmu un deju svētku norises gadā sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem sabiedriskā pasūtījuma ietvaros valsts budžetā paredzot nepieciešamo papildu finansējumu.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018. gada 30.jūnija līdz 8. jūlijam. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē. Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir “Es esmu Latvija”, akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.