Ropažos top tamborēti grozi – neparasta jauno māmiņu biznesa ideja 0
Ne viena vien jaunā māmiņa, auklējot mazuli, ir pievērsusies rokdarbiem un privātajam biznesam. Šim pulkam pieder arī ropažnieces, zīmola “PINU home” īpašnieces Līga Neimane un Sigita Rotbauma-Čudare. Viņas veido no kvalitatīvas kokvilnas dažādu izmēru un krāsu grozus, kas lieliski papildina jebkuru interjeru un noder dažādu mantu glabāšanai.
Gribēja cepuri, sanāca… grozs
Līga un Sigita ir draudzenes kopš bērnības. Mācījušās vienā skolā, kādu laiku strādājušas vienā bankā, abām ir pa divām meitām, no kurām viena jau iet skolā, bet otra vēl ir pirmsskolas vecumā, ģimenes dzīvo Ropažos.
Doma, ka varētu veidot kopīgu zīmolu, dzimusi nejauši. Kad Līga jaunākajai meitiņai Martai jau bija noadījusi zeķītes un cimdiņus, vēlējusies arī notamborēt cepurīti. To izdarījusi, taču rezultāts nav apmierinājis, jo cepurīte vairāk līdzinājusies grozam. Tomēr viņa nav kritusi izmisumā, jo neveiksmīgi uztamborētās cepurītes forma rosinājusi pievērsties kam nopietnākam – dažādu izmēru grozu tamborēšanai, kurus varētu izmantot gan dekoratīviem, gan funkcionāliem mērķiem. Ieraugot Līgas darinājumus, Sigita teikusi – šī ideja ir laba, to vajag attīstīt! Abas jaunās sievietes ar degsmi ķērušās pie idejas īstenošanas.
– Braucām uz audumu veikalu “Abakhan”, sapirkām maisu ar dažādām dzijām un tamborējām grozus, lai saprastu, kurš materiāls būs īstais, – atceras Sigita. – Drīz vien pārliecinājāmies, ka neder ne akrils, ne vilna ar akrilu, ne citas dziju versijas, jo pat no visrupjākā pavediena tamborētie grozi bija diezgan vaļīgi, bet grozam jābūt stingram. Sapratām, ka Latvijā nevaram atrast to, ko gribam.
Viņas izmēģinājušas tamborēt arī no kokvilnas strēmelēm un sapratušas – tas ir meklētais materiāls. Globālajā tīmeklī atradušas informāciju, ka ir pieejamas arī rūpnieciski ražotas, spolēs satītas kokvilnas strēmeles, ko rokdarbnieces sauc par T kreklu striķiem. – Šādu materiālu ražo Portugālē, Nīderlandē un Polijā. Ražotājam pasūtot attiecīgu daudzumu, mums piešķir atlaidi, – atklāj Līga.
Kokvilnas strēmeles tiek piedāvātas dažādās krāsās, platākas un šaurākas, elastīgākas un stingrākas. Sākumā iegādājušās kokvilnu arī spilgtā krāsā, bet, kad sākušas tirgot grozus, pārliecinājušās, ka latviešiem tuvāka ir bēša, pelēka un balta krāsa.