Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule tikšanās laikā ar Latvijas Zemnieku savienības Rīgas Jaunās nodaļas pārstāvjiem, kurā tiek uzklausīts deputātes skaidrojums saistībā ar viņas “pret” balsojumu Krievijas propagandas apkarošanas jautājumā. Foto – LETA

Reitings krīt, Grigule izstājas no LZS 5

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Iveta Grigule noliks Latvijas Zemnieku savienības (LZS) biedra karti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

“Uzrakstīju iesniegumu par izstāšanos no LZS biedru rindām,” aģentūrai LETA šovakar pavēstīja Grigule.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” Grigule pauda, ka viņa tikusi iepazīstināta ar jaunākajām sociālajām aptaujām, kurās bijis redzams Zaļo un zemnieku savienības, kuras sastāvā ir arī LZS, kā arī valdības darba reitingu kritums.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Man negribas stāvēt nevienam ceļā – ja esmu iemesls reitingu kritumam, tad ceru, ka šis solis ļaus atgūt līdzšinējās pozīcijas,” pauda Grigule. Jautāta, vai viņa tiešām uzskata, ka ir vainojama pie reitingu krituma, politiķe aicināja sagaidīt reitingu rezultātus pēc pāris mēnešiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja LZS vadītājs Augusts Brigmanis, viņš no Grigules saņēmis īsziņu, kurā politiķe informējusi, ka savu iesniegumu par izstāšanos no LZS nosūtījusi partijas ģenerālsekretāram Artūram Graudiņam.

Jautāts, kā vērtē šādu EP deputātes rīcību, ņemot vērā izveidojušos situāciju pēc skandalozā EP balsojuma, Brigmanis aģentūrai LETA atzina, ka ir “noguris no visas šīs lietas” un patlaban nevēlas to komentēt.

Brigmanis papildināja, ka šodien, pirms Grigules iesnieguma saņemšanas, notika partijas valdes sēde, kurā tika runāts par politiķes nākotni LZS rindās.

Nākamā partijas valdes sēde notiks 17.februārī, kad būs jāapstiprina Grigules izstāšanās no LZS, pastāstīja Brigmanis.

Pērn rudenī Grigule kopā ar politiķiem Andreju Mamikinu (“Saskaņa”) un Tatjanu Ždanoku nobalsoja pret EP pieņemto rezolūciju saistībā ar cīņu pret Krievijas un teroristisko organizāciju īstenoto propagandu.

Šis balsojums izraisīja viņas partijas biedru sašutumu, taču Grigule savas rīcības motīvus ilgstoši nepaskaidroja. LZS valde Grigules skaidrojumu uzklausīja vien šā gada janvārī. Pēc politiķes iztaujāšanas partijas vadība viņai norādīja uz nepietiekamu skaidrojumu sniegšanu sabiedrībai.

Arī LZS Rīgas Jaunā nodaļa pieņēma zināšanai Grigules skaidrojumu, nolemjot nekādas sankcijas viņai nepiemērot. LZS nodaļa gan Grigulei izteica kritiku par tās neinformēšanu. Nodaļas vadītājs Valdis Veinbergs sarunā ar mediju pārstāvjiem uzsvēra, ka, kamēr viņš ieņems šo amatu, tikmēr politiķe paliks politiskā spēka biedre.

Reklāma
Reklāma

LZS vadītājs Brigmanis gan pauda uzskatu, ka Grigulei vajadzētu izstāties no partijas. Politiķes rīcība neliecina, ka viņai būtu vieta partijā, iepriekš Latvijas Televīzijai sacīja Brigmanis, apliecinot, ka pats telefoniski aicinājis Griguli izstāties no LZS.

Grigule neilgi pēc Brigmaņa “piedāvājuma” uzklausīšanas tomēr pauda gatavību palikt partijā. Toreiz politiķe atsaucās uz lielo atbalstu, ko saņēmusi no LZS vietējās nodaļas, kā arī norādīja, ka vēl nejūtas nogurusi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.