Masāža lapām 0
Pušķos liek kopā dažādas puķes, bet ir dzirdēts, ka, piemēram, rozes nesader ar neļķēm. – Tas ir mīts, ka šīs puķes nesader. Vienā vāzē var likt visus augus, izņemot tos, kam ir indīga sula, – apgalvo floriste un piebilst, ka noteikti jāņem vērā, ka ziedi, gluži tāpat kā cilvēki, necieš caurvēju, jo tas augus izkaltē un tie ātrāk novīst. Arī tieši saules stari puķēm nepatīk, bet gaisma gan tām nepieciešama.
Bet kā lai paildzina pavasara puķu – tulpju, narcišu un hiacinšu – mūžu? Uz šo jautājumu floriste atbild ar pretjautājumu: – Cik ilgi narcises zied dobē? Divas, trīs dienas, kādas hibrīdšķirņu pārstāves – varbūt ilgāk. Tāpēc nevajag cerēt, ka vāzē dzīvos nedēļu. Tulpes ir krietni izturīgākas, turklāt pēc nogriešanas turpina augt, tāpēc nevajag brīnīties, ka vāzē tās vēl piecus vai pat desmit centimetrus pastiepjas garākas.
Pavasara puķes labāk jutīsies vēsā ūdenī un vēsās telpās.
Auga labsajūtai, piemēram, var ar vati vai mīkstu drāniņu maigi slidināt pār novītušajām lapām. Šādi ar krizantēmām senatnē rīkojušies Japānā, zina teikt floriste. Augs tādējādi tiek stimulēts labāk uzņemt ūdeni.
6 padomi, lai saglabātu ziedus
1. Zieda kātu griež zem ūdens. Tas aizkavē gaisa nokļūšanu auga šūnās, zieds labāk uzsūc ūdeni.
2. Kāts jāgriež virs lapu mezgla.
3. Koksnainus un cietus krizantēmu, ceriņu, lefkoju ziedkātus gareniski iešķeļ un sadauza.
4. Narcišu ziedkātus, no kuriem izdalās gļotaina šūnsula, pirms kārtošanas vāzē uz mirkli iemērc +50 °C ūdenī.
5. Apvītušus ziedus var ielikt ūdenī visā augumā, jo tas palīdz no porām ātrāk izspiest gaisu.
6. Mainot ūdeni vāzē, zem tekošas strūklas nomazgā kātus un atjauno griezumu.