Grieztas brūces un slideni akmeņi. Apdrošinātāji jau saņēmuši vairākus pieteikumus par nelaimēm ūdens tuvumā 0
Atpūtu vasarīgā svelmē cilvēki labprāt bauda ūdenstilpņu tuvumā, diemžēl neapdomīga un neuzmanīga rīcība vai piesardzības trūkums ir cēlonis nelaimes gadījumiem uz ūdens vai tā tuvumā.
Kā informē apdrošināšanas sabiedrība “ERGO”, šogad kompānija saņēmusi jau vairākus atlīdzības pieteikumus – gan par grieztām brūcēm ezeru un upju krastos, par neveiksmīgas niršanas ūdenī rezultātā traumētu roku, kā arī traumām, kas gūtas, paslīdot uz slideniem akmeņiem jūras krastā.
Ik gadu ERGO saņem arī atlīdzību pieteikumus par bērnu un arī pieaugušo cilvēku gūtām traumām, baudot atpūtu ūdens atrakciju parkos – visbiežāk cilvēki gūst traumas, paslīdot uz slapjām virsmām vai arī paša vai citu atpūtnieku neapdomīgas rīcības rezultātā.
Šīs nedēļas nogalē gaidāmi patiesi vasarīgi un karsti laikapstākļi, kad termometra stabiņš var pārsniegt 25 grādu atzīmi. Visticamāk, daļa iedzīvotāju savu atpūtu šai nedēļas nogalei plāno ūdenstilpņu tuvumā, lai, atveldzējoties no karstās saules, varētu baudīt jūras viļņus vai atpūtu upju vai ezeru tuvumā.
“Daudzi atpūtnieki neaizdomājas, ka strauja ķermeņa temperatūras maiņa, dodoties peldēties pēc ilgstošas atrašanās tiešo saules staru ietekmē, var radīt nopietnas veselības problēmas, tai skaitā krampjus un sirdsdarbības traucējumus. Daļa iedzīvotāju rīkojas pārgalvīgi, lecot ūdenī uz galvas vai, pārvērtējot savas spējas, mēģina pārpeldēt kādas ūdenstilpnes. ERGO aicina iedzīvotājus nepapildināt drūmo statistiku, ievērot drošības noteikumus atpūtā pie ūdens un īpašu uzmanību pievērst bērnu drošībai. Arī festivāla “Positivus” apmeklētājus Salacgrīvā aicinām būt apdomīgiem, pieskatīt vienam otru un nezaudēt veselo saprātu, ja ir vēlme atveldzēties no karstuma jūras viļņos,” norādīja “ERGO” Atlīdzību regulēšanas departamenta vadītāja Ilze Vējiņa.
Lai atpūta pie ūdens nestu tikai pozitīvas emocijas, “ERGO” aicina ievērot drošības pasākumus:
• Izvēlieties oficiālās peldvietas. Ja tuvumā tādu nav, izvēlieties peldvietu ar lēzenu krastu, kam ir ciets pamats. Ja vēlaties atpūsties upes krastā, meklējiet vietu, kur mazāka straume un tuvumā nav atvaru.
• Peldoties kopā ar draugiem vai ģimeni, pieskatiet savējos un sekojiet līdzi, kurš atrodas ūdenī, jo gadījumā, ja rodas kādas problēmas uz ūdens, svarīga ir nekavējoša rīcība.
• Neleciet ūdenī no laipas vai tramplīna, ja neziniet, kas atrodas ūdenstilpnes gultnē. Nekādos apstākļos neleciet uz galvas.
• Karstā laikā ūdenī ejiet lēnām, lai strauja ķermeņa temperatūras maiņa neizraisītu krampjus vai sirdsdarbības traucējumus.
• Nepeldieties naktī, stiprā vējā vai negaisa laikā. Tumsā viegli var zaudēt orientēšanās spējas, savukārt vējā un negaisā var veidoties bīstamas straumes, kā arī pastāv zibens spēriena draudi.
• Nekādā gadījumā nepeldieties alkohola reibumā, jo, atrodoties alkohola reibumā, būtiski samazinās koncentrēšanās un koordinācijas spējas, kā arī reakcijas ātrums, turklāt zūd spēja objektīvi novērtēt situāciju, piemēram, pieveicamo attālumu.
• Pārbaudiet peldvietas tīrību, lai izvairītos no traumām, piemēram, kāju sagriešanas uz lauskām.
• Pārliecinieties par līdzi paņemto bērnu peldēšanas prasmēm un zināšanām, kā rīkoties briesmu gadījumā. Ne brīdi neatstājiet bērnus bez uzraudzības ūdens tuvumā.