Foto – Ronstick/Shutterstock

Griestu siltināšana no iekšpuses un no ārpuses. Kā labāk to izdarīt? 0

Man pieder divstāvu māja, tai ir plakanais piltuvveida jumts ar notekcaurulēm mājas iekšpusē. Kā labāk siltināt griestus? Sienas ir nosiltinātas no ārpuses. SILVIJA NO BALVIEM

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

“Plakanie jumti, manuprāt, Latvijas klimatiskajiem apstākļiem šķiet nepiemēroti, taču esošo konstrukciju var nosiltināt,” teic Māris Stiprais, SIA KMT projekts valdes loceklis. “Griestus siltinot no iekšpuses, ievērojami samazināsies to augstums, tāpēc labāk jumtu siltināt no ārpuses. Ja vien jumta segums nav stipri bojāts (parasti tas ir bitumena segums vai ar piķi pielīmēts ruberoīds), to nav nepieciešams demontēt.

Uz tā kārto tieši jumtam paredzētos siltumizolācijas materiālus, vislabāk cietās minerālvates plāksnes. Piemēram, kā starpslāni var lietot jumta plāksnes PAROC ROS 30g. Materiālā jau iestrādāta vēdināšanas rievu sistēma, kas uzlabo jumta konstrukcijas žūšanu un mitruma izvadīšanu. Materiāls ir nedegošs, viens kvadrātmetrs spēj izturēt 3000 kilogramu lielu slodzi. Virs šā materiāla jālieto augšējās virskārtas plāksnes PAROC ROB 60 vai PAROC ROB 80. Šīs plāksnes izveidotas, lai nodrošinātu cietu un ugunsdrošu slāni lielākajai daļai lēzenu jumtu hidroizolācijas membrānu tipiem. Protams, var lietot arī citu siltumizolācijas materiālu ražotāju piedāvātās jumta plākšņu sistēmas, piemēram, Isover cietās loksnes, kurām stiklšķiedras pārklājums,” skaidro speciālists.

CITI ŠOBRĪD LASA

“To, cik biezs siltumizolācijas slānis nepieciešams, varētu izvērtēt pieredzējis speciālists, ņemot vērā esošo siltinājuma kārtu.

Virs vates nepieciešams klāt piekausējamos mīkstos jumta segumus. Noteikti jālieto gan apakšklājs, gan biezākais virsklājs, lai nodrošinātu drošu hidroizolāciju. Būtu jālieto viena ražotāja piedāvātās sistēmas, turklāt nevajadzētu izvēlēties plānākos un lētākos risinājumus (cena zem viena eiro par kvadrātmetru).

Īpaši rūpīgi jāizveido ventilācijas kanālu pagarinājumi. Tāpat, lietojot atbilstīgu trapa pagarinājumu, rūpīgi jāizveido ūdens notekcaurules pagarinājums. Vēlams izmantot trapus, kam jau iestrādātas membrānas, ko var sakausēt ar jumta segumu. Tā veidosies pilnībā hermētisks savienojums.

Ņemot vērā Latvijā valdošo klimatu, vērts apsvērt slīpa jumta izbūvi. Iespējams, tēriņi tā ierīkošanai būs līdzvērtīgi piltuvveida jumta siltināšanai nepieciešamajiem ieguldījumiem. Lielākais ieguvums – ventilējama auksto bēniņu telpa, kurā var izmantot lētākus siltinājuma materiālus. Tiesa, gar jumta malu būs jāierīko lietusūdens notekas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.