FOTO: Reuters/LETA/Scanpix

Grieķijas premjers: ES un Turcijas migrācijas vienošanās ir mirusi 0

Eiropas Savienības (ES) 2016.gadā noslēgtā vienošanās ar Turciju migrantu plūsmas ierobežošanai ir mirusi, paziņojis Grieķijas premjers Kiriaks Micotakis, par notikušo apsūdzot Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

“Būsim godīgi, vienošanās ir mirusi,” intervijā telekanālam CNN pavēstīja Micotakis.

Pēc viņa teiktā, vienošanās vairs nestrādā, jo Turcijas varasiestādes izraisījušas pašreizējo krīzi uz Grieķijas un Turcijas robežas, mudinot un pat palīdzot migrantiem un bēgļiem pamest savas patvēruma vietas un doties uz Eiropu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Turcijai ir pienākums neļaut cilvēkiem sasniegt piekrasti un darīt visu, lai savaldītu kontrabandistus un liegtu cilvēkiem nelegāli iekļūt Grieķijā,” paziņoja Mocotakis. “Tieši to saka vienošanās un Turcija dara pretējo: viņi ir sistemātiski palīdzējuši gan uz zemes, gan jūrā cilvēkiem viņu centienos nokļūt Grieķijā.”

Viņš uzsvēra, ka apzinās Turcijas nastu, izvietojot pie sevis miljoniem sīriešu bēgļu.

Turcija pagājušajā ceturtdienā pavēstīja, ka vairs neliks šķēršļus migrantiem, kas vēlas doties uz Eiropu, un pēc šī paziņojuma robežas virzienā sākās masveidīga nelegālo imigrantu plūsma. Starp tiem, kas šobrīd drūzmējas pie Grieķijas robežas vairums, šķiet, ir afgāņi, taču viņu vidū ir arī daudzu citu valstu pilsoņi, tostarp irāņi, irākieši, bangladešieši un sīrieši.

Daļa nelegālo imigrantu mēģinājuši sasniegt arī Grieķijai piederošās salas Egejas jūrā.

Turcija, kurā jau uzturas aptuveni 3,6 miljoni sīriešu bēgļu, apgalvoja, ka tā bijusi spiesta atvieglot robežkontroli, jo nesaņem pietiekamu atbalstu bēgļu uzturēšanai, un pieprasījusi lielāku palīdzību no ES šajā jomā. Taču ES apgalvo, ka pilda savu daļu no vienošanās, ko 2016.gadā noslēdza ar Turciju par migrācijas plūsmas ierobežošanu no Sīrijas.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans lēmumu par robežas atvēršanu pieņēma pēc situācijas saasināšanās Sīrijas Idlibas provincē.

Sīrijas armija valsts ziemeļos, arī Idlibas provincē, kur atrodas pēdējais nemiernieku bastions, kopš decembra izvērsusi uzbrukumu pret nemiernieku spēkiem.

Reklāma
Reklāma

Grieķija būvēs divus jaunus migrantu centrus

Grieķija plāno būvēt divas jaunas pagaidu apmetnes, lai izvietotu simtiem patvēruma meklētāju, kas ieradušies valstī pēc Turcijas paziņojuma par robežu atvēršanu uz Eiropu, sestdien paziņoja migrācijas ministrs Notis Mitarači.

“Mēs vēlamies uzbūvēt divus slēgtus centrus ar 1000 vietām Seresā un Atēnu apgabalā,” telekanālam “Skai TV” pavēstīja Mitarači. “Mums ir vajadzīgs vietējo kopienu atbalsts. Mēs nevaram atstāt visus šos cilvēkus uz salām.”

Pēc viņa teiktā, apmetnēs tiks izvietoti patvēruma meklētāji, kas ieradušies pēc 1.marta, kad Turcija paziņoja, ka vairs neliegs šķēršļus migrantiem doties uz Eiropas Savienību (ES).

Seresas iedzīvotāji šonedēļ sarīkojuši protestus un vietējās amatpersonas izteikušas iebildums pret plānu.

Lesbas un četrās citās Egejas jūras salās pēdējās nedēļas laikā no Turcijas ieradušies vairāk nekā 1700 migrantu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.