Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/LETA

Grieķijas parlaments balsos par stingrāku patvēruma piešķiršanas likumu 0

Grieķijas parlamentā ceturtdien paredzēts balsojums par likumprojektu, kas paredz paātrināt bēgļu lietu izskatīšanu un atraidīto imigrantu deportēšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Grieķijas premjerministrs Kiriaks Micotakis pēc stāšanās amatā jūlijā solīja pārskatīt likumu, kas regulē patvēruma piešķiršanu Grieķijā, norādot, ka Grieķija vienkārši nespēj tikt galā ar desmitiem tūkstošiem migrantu, kas pašreiz “iestrēguši” neefektīvajā Grieķijas sistēmā.

Micotaka prezidentūras sākums sakrita ar migrantu pieplūdumu, kā rezultātā migrantu centri Egejas jūrās salās kļuvuši pārpildīti un patvēruma lūgumu izskatīšanas procesā izveidojies sastrēgums.

CITI ŠOBRĪD LASA
Migrantu skaits salās kopš aprīļa pieaudzis no 14 000 līdz 35 000, aptuveni sešas reizes pārsniedzot paredzēto centra iemītnieku skaitu.

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāre Duņa Mijatoviča pēc Lesbas, Samas salu un Korintijas migrantu centru apmeklēšanas apstākļus centros nodēvēja par šausminošiem un aicināja Grieķiju steidzami uzlabot situāciju.

Viņa sacīja, ka apstākļi migrantu centros ir nehigiēniski un tur notiekošo jau sen vairs nevar dēvēt ar migrantu uzņemšanu, bet gan cīņu par izdzīvošanu.

Mijatoviča atzinīgi novērtēja Grieķijas valdības plānu līdz gada beigām pārvest 20 000 migrantu no salām uz nometnēm Grieķijas kontinentālajā daļā, bet aicināja principā mainīt politiku, kas paredz migrantu izmitināšanu salās, jo, neko nemainot, salu nometnes turpinās būt pārpildītas.

Micotakis sacīja, ka vēlas jaunu likumu, lai paātrinātu migrantu lietu izskatīšanu un atraidīto migrantu deportēšanu uz Turciju saskaņā vienošanos, ko 2016.gadā noslēdza Turcija un Eiropas Savienība (ES).

Taču starptautiskās organizācijas un vairākas Grieķijas biedrības ir kritizējuša Micotaka valdības izstrādāto likumprojektu, uzskatot, ka ar tā pieņemšanu cietīs patvēruma meklētāju tiesības.

Organizācija “Human Rights Watch” uzskata, ka Grieķijas valdība faktiski šādi cenšas nobloķēt migrantu piekļuvi aizsardzībai un palielināt deportēto skaitu.

Arī ANO Bēgļu aģentūra paudusi bažas, ka jaunie noteikumi, ko grasās pieņemt Grieķija, apdraudēs cilvēkus, kuriem nepieciešama starptautiska aizsardzība, un tie var novest pie daudzu migrantu atgriešanas valstīs, kur viņu dzīvības var tikt apdraudētas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.