Unikāls atradums: Grieķijā atklāj senu apbedījumu 0
Arheologi atklājuši pirms 3500 gadiem dzīvojuša senās Grieķijas karavadoņa apbedījumu līdz ar zelta un sudraba rotām un ieročiem, kas dod ieskatu senās Mikēnu civilizācijas vēsturē.
Akmens bluķis nosargā senkapu
Apbedījums atrasts Peloponēsas apgabalā Grieķijā, kur zem milzīga akmens bluķa, kas svēra vairāk nekā tonnu, tas bija nogulējis neskarts 35 gadsimtus. Līdzās sengrieķu karavadoņa pīšļiem atradās metru garš bronzas zobens ar ziloņkaula rokturi un daudz zeltlietu un dārgakmeņu, kas liecina par apbedītā augsto sociālo stāvokli, satriecošo atradumu apraksta avīze “Telegraph”. Arheologi vērtē šo atradumu par aizraujošāko liecību Senās Grieķijas vēsturē pēdējos gadu desmitos. Eksperti uzskata, ka apbedītais karavadonis bijis aptuveni 30 – 35 gadus vecs. Pētnieki nodēvējuši viņu par “Grifa karavīru”, jo blakus viņam atrasta ziloņkaula plāksne ar mītiska zvēra – pusi lauvas, pusi ērgļa – attēlu.
Arheologi pauduši sajūsmu, ka gadsimtu gaitā seno apbedījumu nav atraduši kapu izlaupītāji. Apbedījumu atklāja Džeks Deiviss un Šerona Stokere, vīra un sievas arheologu komanda no Sinsinati universitātes ASV, kuri veikuši izrakumus šajā Grieķijas apgabalā jau 25 gadus. “Šis apbedījums ir viens no uzskatāmākajiem apliecinājumiem par sengrieķu kultūras bagātību, kas atrasts kontinentālajā Grieķijā pēdējos 65 gados,” uzskata amerikāņu arheologi. Viņi uzgāja senkapu gandrīz nejauši, kad veica izrakumus pie senās Pailosas pilsētas, kuras ziedu laiki bija Mikēnu laikmetā.