Grīda no koka ripām: skaista, oriģināla, videi draudzīga. Varbūt derēs arī tavā mājoklī? 0
Koka ripu grīdas priekšrocības:
Koka ripu grīda ir izgatavota no dabīgiem materiāliem, kuriem nav negatīvas ietekmes uz veselību.
Sakarā ar to, ka tā ir izgatavota no dabas resursiem, tā var būt ļoti lēta.
Pretēji skeptiķu uzskatam šāda grīda ir izturīgāka, nekā gaidīts.
Izcils estētiskais izskats un patīkami pieskarties.
Grīda ir viegli ieliekama, nealgojot speciālistu.
Trūkumi:
Diemžēl šāda veida grīdai ir nepieciešams diezgan daudz labas kvalitātes koksnes, tāpēc ieteicams nosegt tikai nelielas platības (lai aizsargātu mežus).
Šāda vieda grīdām nepieciešama bieža apkope (reizi 2 gados).
Būvniecības posmi:
Pirms sāc veidot šādu grīdu, ir ļoti svarīgi izlasīt informāciju par dabīgām mājām, grīdām, kuras var būt ne tikai lētas un veselīgas, bet ļoti efektīvas, jo veido siltuma masu un spēlē saules siltuma vai jebkura cita enerģijas avota lomu.
Materiāli
Baļķu gabali apmēram 10-12 cm biezumā (diametrs var atšķirties no katra fantāzijas). Zāģskaidas, kaļķakmens, māls, linsēklu eļļa, bišu vasks, ūdens, speķis.
Piezīme: ir svarīgi, lai koka ripas būtu ļoti labi izžuvušas (nemaz nerunājot par darbu, bez jebkāda mitruma).
Šādas grīdas izveidošanas process ir salīdzinoši vienkāršs un ļoti līdzīgs bruģakmens plākšņu vai bruģakmeņu klāšanai. Jums ir nepieciešama cieta, labi sablīvēta virsma, virs kuras mēs ielejam oļu slāni (apmēram 6-10 cm).
Tad ar gumijas āmura palīdzību sākam likt koka ripas. Ar līmeņrāža palīdzību pārbaudām, vai grīda ir vienmērīga un vai neviena no koka ripām neizceļas vai neiet pārāk dziļi.
Parasti pēc ieklāšanas attālums no koka ripu virsmas līdz smilšu līmenim ir aptuveni 4-7 cm, un attālumam starp koka ripām jābūt aptuveni pusotram līdz pusotram centimetram.
Maisījums šuvju aizpildīšanai
Apmēram 5 kvadrātmetru grīdas laukumam 15 litru spainī 1 kg izkausētu cūkgaļas tauku pievieno 1 kg kaļķa, 5 kg zāģu skaidas un 2 kg māla ar ūdeni. Pēc rūpīgas sajaukšanas būtu jāiegūst pastveida masa.
Tu vari arī pievienot marmora putekļus vai stikla šķembas ar taukiem, kas palīdzēs maisījumam kļūt ūdensizturīgam. Maisījumu ievadām starp koka ripām un pēc iespējas labi izsmērējam, neatstājot gaisa kabatas.
Ir ļoti svarīgi, lai nebūtu tukšumu, pretējā gadījumā nākotnē nevarēs izvairīties no plaisu parādīšanās un ūdens plūsmas. Šī maisījuma atlikumus var izmantot arī, lai aizpildītu plaisas koka ripās (ja nepieciešams).
Pēc pēdējās šuves nosmērēšanas atstāj grīdu žūt 1-2 dienas. Pārbaudi, vai nav plaisu, un vajadzības gadījumā aizpildi tās. Pēc pilnīgas izžūšanas (vēl dienu vai divas) tā ir vislabāk pulējama. Ir pat ieteicams veikt noberšanu.
Lai sasniegtu perfektu efektu, vari noīrēt cikliskas darbības mašīnu. Pēc tam ļoti uzmanīgi pārbaudi, vai grīdā nav plaisu. Ja atrodi, aizpildi spraugas un ļauj pilnībā nožūt.
Parasti tam nevajadzētu būt pēc noberšanas, bet īpaši, ja šādu grīdu izmanto vannas istabā, tad nekad nenāks par skādi būt vērīgākam.
Un, visbeidzot, pienācis laiks patīkamākajai darbu daļai – apdarei. Tā kā mūsu grīda ir izgatavota no dabīgiem materiāliem, mēs to arī pulēsim ar dabīgiem materiāliem, proti, bišu vasku un linsēklu eļļu.
Avots: lifehack.sait-pro-dachu.ru