Foto – Shutterstock

Gribu brīvprātīgi maksāt sociālās iemaksas, lai pensija būtu lielāka! Vai tas ir iespējams? 0

Strādāju mikrouzņēmumā, kuram neklājas viegli. Pieļauju, ka šogad varētu būt arī bankrots. Mūsu grāmatvede teica: ja pēc tam gribēšu saņemt kādu pabalstu, piemēram, kā bezdarbnieks, tas būšot ļoti minimāls. Vai ir kāda iespēja tagad veikt papildu iemaksas arī pašam, lai pēc tam varu iztikt? Arī pensija vairs nav aiz kalniem, tāpēc visas sociālās iemaksas man ir ļoti svarīgas. ZIEDONIS SIGULDĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Mikrouzņēmuma nodokļa likums paredz papildu iespēju mikrouzņēmuma darbiniekam pievienoties sociālajai apdrošināšanai brīvprātīgi, ja viņš nav darba ņēmējs pie cita darba devēja un nav obligāti apdrošināts kā pašnodarbinātais. Brīvprātīgi mikrouzņēmuma darbinieks var pievienoties visiem tiem apdrošināšanas veidiem, kuriem viņš ir apdrošināts kā mikrouzņēmuma darbinieks. 2018. gadā mikrouzņēmuma darbinieks, kurš ir:

• apdrošināts visiem sociālās apdrošināšanas veidiem, veic brīvprātīgās iemaksas visiem apdrošināšanas veidiem (brīvprātīgās iemaksas veic 34,09% apmērā);

CITI ŠOBRĪD LASA

• sasniedzis vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, veic brīvprātīgās iemaksas valsts pensiju apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai, vecāku apdrošināšanai un darba negadījumu apdrošināšanai (29,87% apmērā);

• izdienas pensijas saņēmējs vai invalīds (valsts speciālās pensijas saņēmējs), veic brīvprātīgās iemaksas valsts pensiju apdrošināšanai, darba negadījumu apdrošināšanai, invaliditātes apdrošināšanai, maternitātes un slimības apdrošināšanai un vecāku apdrošināšanai (31,64% apmērā).

Ja esat nolēmis brīvprātīgi pievienoties sociālajai apdrošināšanai, tad jāvēršas jebkurā VSAA nodaļā vai valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar kuriem VSAA ir noslēgts līgums, un jāaizpilda reģistrācijas lapa. Varat arī aizpildīt e-iesniegumu portālā Latvija.lv par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai. Pēc tam desmit darbdienu laikā jums par to izsniegs paziņojumu.

SVARĪGI

• Ministru kabineta 2010. gada 12. oktobra noteikumi Nr. 976 “Noteikumi par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai” paredz, ka mikrouzņēmuma darbinieki sociālās iemaksas var veikt no brīvi izvēlētiem ienākumiem, kas nepārsniedz 430 eiro mēnesī.

• Ja mikrouzņēmuma darbinieks ir pievienojies sociālajai apdrošināšanai brīvprātīgi un veicis papildu sociālās iemaksas, tad VSAA, aprēķinot sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, ņems vērā visus maksājumus kopā.

• Ikvienam ir tiesības jebkurā brīdī arī atteikties no brīvprātīgās pievienošanās valsts sociālajai apdrošināšanai. Arī šādā gadījumā jāiesniedz iesniegums VSAA.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.