Gribi studēt, bet nezini kur? Mēs palīdzēsim! 3
Iznācis žurnāla “Skola & Ģimene” pirmais pielikums – žurnāls “Kur mācīties”, kas veltīts visiem, kuri domā, kur tālāk mācīties, un kuriem rūp, lai viņu jaunieši izdarītu pārdomātu, apzinātu nākotnes izvēli. Neapjūc augstskolu plašajā piedāvājumā: kur un ko studēt, cik ilgi, vai ir valsts apmaksātās studiju vietas, kā iestāties – tas viss vienuviet praktiskajā ceļvedī “Kur mācīties”.
Žurnāls “Kur mācīties” ir īpašs ar to, ka tajā apkopota informācija par teju visām profesionālās un augstākās izglītības iestādēm Latvijā.
Iegādājoties šo žurnālu jums vairs nebūs jāpāršķirsta neskaitāmas tīmekļa lapas: viss, kas nepieciešams nākamās profesijas izvēlei, ir šajā ceļvedī, kur var uzzināt, kādās profesionālās vidējās izglītības, arodizglītības un pamatstudiju programmās šogad notiks uzņemšana.
Turklāt ir tik daudz profesiju, par kurām ikdienā pat neiedomājamies, jo nezinām, ka tādas ir, bet varbūt tieši šāds neparastāks amats ir īstais ceļš! Ceļvedī ir minētas arī šādas profesijas!
Bieži vien grūti arī saprast: vai izvēlēties studijas vai profesionālo izglītību, vai mācīties to, kas interesē visvairāk, vai izvēlēties ienesīgāku profesiju? Uz šiem jautājumiem izdevumā apkopoti karjeras un darba tirgus ekspertu ieteikumi.
Taču pati nozīmīgākā un vērtīgākā žurnālā ir praktiskā informācija – kā pieteikties studijām, cik izmaksās mācības izvēlētajā skolā un kādi ir iestāšanās nosacījumi. Un šeit mēs redzam – kaut ko savām interesēm un maciņam atbilstošu var atrast ikviens, kurš vēlas mācīties.
Izdevumā visas mācību iestādes sadalītas divās daļās – profesionālās izglītības un augstākās izglītības skolas. Lai lasītājam būtu vēl vieglāk noorientēties plašajā skolu piedāvājumā, profesionālās izglītības iestādes sadalītas četrās grupās – profesionālās izglītības kompetences centri, koledžas, profesionālās vidusskolas un mūzikas un mākslas vidusskolas.
Savukārt speciālizdevuma augstākās izglītības sadaļā iekļauta informācija par pamatstudiju programmām, proti, tām programmām, kurās var iestāties pēc vidējās izglītības ieguves: pirmā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmas, ko mēdz dēvēt arī par koledžas līmeņa programmām, bet kuras piedāvā pat universitātes. Šajās programmās netiek iegūts akadēmiskais grāds, un tās var absolvēt divu gadu laikā.
Tāpat iekļauta informācija par akadēmiskā bakalaura un profesionālā bakalaura programmām. Tās atšķiras ar to, ka akadēmiskā bakalaura programmā tiek iegūts tikai bakalaura grāds, bet profesionālajās programmās tiek gan pie grāda, gan kvalifikācijas.
Pērc žurnālu “Kur mācīties” visās lielākajās preses tirdzniecības vietās vai internetā šeit!
“Mūžu dzīvo, mūžu mācies” māca latviešu gudrība un tajā ir vērts ieklausīties jebkurā vecumā, jo mācīties un izglītoties nekad nav par vēlu!