Gribi notievēt? Tad miegs ir viens no svarīgākajiem! 0
Pludmales sezonai strauji tuvojoties, aizvien biežāk aizdomājamies par savu diētu, veselību un uzturu. Lai notievētu, uzaudzētu muskuļus vai kopumā uzlabotu fizisko formu, der piedomāt pie savas ēdienkartes, ikdienas fiziskajām aktivitātēm, miega, kā arī atpūtas un meditācijas. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kā miegs un pietiekama atpūta izmaina ne tikai ēšanas paradumus, liek tev justies nogurušam un samazina produktivitāti, bet arī ietekmē kopējo veselību ilgtermiņā, un uzzini, kā uzlabot savu veselību ilgtermiņā.
Lai gan miegs ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem labai veselībai, bieži ikdienas aizņemtībā sanāk ekonomēt tieši uz nakts atpūtas stundām. Darbā mums paiet daudz laika, lai nopelnītu, tādēļ jaunie ātrie kredīti dod iespēju mums nesatraukties par neparedzētiem tēriņiem un ļauj izvairīties no negulētām naktīm. Nākamās dienas nogurums, tumšie loki zem acīm un papildus kafijas tases ir tikai aisberga redzamā daļa; ilgtermiņā miega trūkums ne tikai palielina apetīti, liek darboties impulsa un emociju iespaidā, apgrūtina lēmumu pieņemšanu, kā arī novājina atmiņu, imūnsistēmu un līdzsvara izjūtu. Lai cīnītos ar liekajiem kilogramiem un sasniegtu savus mērķus, miegam jāpiešķir liela nozīme.
Ikkatrs zin, ka ieteicamais miega daudzums jauniešiem un pieaugušajiem ir 7 līdz 9 stundas, savukārt vecāka gadagājuma pārstāvjiem pietiks ar 7 – 8 stundu atpūtu nakts stundās, lai uzturētu sevi pie labas veselības.
Pētījumos atklāts, ka miega nepietiekamība apvelta ar vismaz 3 centimetru platāku jostasvietu kā tiem, kas guļ vismaz 9 stundas naktī. Praktizējot 6 stundu miegu, ne tikai jostasvietas apkārtmērs, bet arī ķermeņa svars bija paaugstināts, salīdzinot ar tiem, kas guļ pietiekami. Līdsas Universitātes (University of Leeds) pētnieki atklāja, ka katra papildus stunda, ko pavadām miegā, ļauj pazemināt BMI indeksa vērtību par 0.46 kg/m2. Ne tikai zemāks svars, bet pazemināts diabēta risks, aptaukošanās un citu slimību riski ir labs iemesls, lai apsvērtu lieko brīvo stundu, nevis ziedot kārtējai TV sērijai, bet gan likties uz auss.
Bet kas gan izraisa aptaukošanos un svara palielināšanos līdz ar katru zaudēto miega stundu? Miega trūkums liedz smadzenēm saņemt enerģiju pietiekamā daudzumā, un grelīns, plašāk zināms kā izsalkumu raisošais hormons, tiek producēts lielākā daudzumā, lai nodrošinātu smadzeņu darbību. Tādējādi, esot miega badā, ne tikai grelīns, bet arī leptīns (hormons, kas gādā par sāta sajūtu) nestrādā tā, kā nepieciešams un nesignalizē par to, ka esat paēdis pietiekami.
Mēs kredits247.lv komandā esam novērojuši, ka, esot miega badā, dominē mirkļa iespaidā izdarītas izvēles – gribasspēks atteikties no šokolādes tāfelītes, saldējuma vai cepumiem strauji samazinās. Impulsa iespaidā pieņemtie lēmumi bieži vien noved pie ne paša labākā iznākuma, un emocijas ņem varu pār tavu dzīvi. Stress, dusmas vai skumjas ne tikai liks sniegties pēc komfortējoša ēdiena, bet arī palielinās impulsa iespaidā veiktus pirkumus.
Nodrošināt augstu miega kvalitāti ir tikpat svarīgi, cik nodrošināt pietiekami ilgas miega stundas. Labs spilvens, optimāla temperatūra, pietiekami ciets matracis, kā arī gaisa mitrums un pietiekams skābekļa daudzums telpā ļaus uzlabot Tavu miegu. Poza, kurā guli, kā arī diennakts stundas, regularitāte un citi faktori ļaus uzlabot un noteiks, cik atpūties būsi nākamajā rītā. Nevajag aizmirst arī par ēšanas ciklu – lai nodrošinātu vislabākās kvalitātes miegu, ieteicams pēdējo maltīti ieturēt vismaz 3 stundas pirms iešanas gulēt.
Lai paaugstinātu savu produktivitāti darbā, uzlabotu veselību un samazinātu iespējas saslimt ar kādu no slimībām, jaunie ātrie kredīti ļaus iegādāties augstas kvalitātes matraci, un izvēle ievērot miega stundas un savu veselību nostādīt pirmajā vietā nodrošinās to, ka gan pludmalē, gan ikdienā jutīsities daudz možāks, enerģiskāks, laimīgāks. Liecies uz auss un baudi augstākas kvalitātes ikdienu ilgtermiņā.