Pensionāru duelis 3
Amerikāņu piesardzīgo attieksmi pret Trampa un Klintones kanidatūrām veicina arī abu kandidātu cienījamais vecums, kas radījis pamatu bažām, vai viņiem būs pa spēkam izturēt ārkārtīgi saspringto prezidenta darba grafiku. Tramps šovasar nosvinēja 70 gadu jubileju un uzvaras gadījumā kļūtu par ievēlēšanas brīdī vecāko prezidentu ASV vēsturē. Tikai nedaudz jaunāka ir Hilarija, kurai 26. oktobrī apritēs 69 gadi. Klintone gan uzskata, ka viņas gadi nav nekāds trūkums. “Man ir kāda liela priekšrocība: es jau gadiem ilgi krāsoju matus, tādēļ jums nebūs jānoskatās, kā es nosirmoju Baltajā namā,” joko Hilarija. Tomēr pēdējos gados viņai bijušas vērā ņemamas veselības problēmas, kas saasinājās arī priekšvēlēšanu kampaņas laikā.
Tramps apgalvo, ka viņam ar veselību viss ir kārtībā; viņa ārsts pat pavēstīja, ka Donalds būtu “visu laiku veselīgākais prezidents”. Tramps uzsver, ka nekad nav smēķējis vai lietojis alkoholu. Uz šādu atturību viņu pamudināja vecākā brāļa Fredija bēdīgais liktenis. Fredijs bija civilās aviācijas pilots, bet pārāk aizrāvās ar alkohola lietošanu, tādēļ zaudēja darbu un nomira 43 gadu vecumā.
Lai gan Tramps ilgus gadus bijis kazino īpašnieks, viņš vēsta, ka nekad nav aizrāvies ar azartspēlēm. “Cilvēki domā, ka esmu spēlmanis, taču patiesībā nekad neesmu spēlējis azartspēles. Manā uztverē spēlmanis ir cilvēks, kurš apmeklē spēļu automātus. Es labāk izvēlos būt par spēļu automātu īpašnieku. Tas ir ļoti ienesīgs bizness,” savā grāmatā rakstīja Tramps.
Pirms dažiem gadiem parādījās ziņas, ka savas biznesa impērijas paplašināšanai Tramps ir noskatījis arī Latviju. Tolaik par viņa biznesa partneri tiecās kļūt politiķis Ainārs Šlesers, kurš kaldināja plānus par vērienīgiem izklaides biznesa projektiem Rīgā un Jūrmalā. Piemēram, Zaķusalā bija iecerēts uzbūvēt jaunu koncertzāli ar 6000 skatītāju vietām. Pirms pieciem gadiem Šlesers intervijā “Latvijas Avīzei” stāstīja, ka ir panākta vienošanās ar “augstākās klases nekustamā īpašuma biznesmeni Donaldu Trampu”. Kopā ar krievu komponistu Igoru Krutoju viņi vienojušies pārveidot “Jaunā viļņa” festivālu, kas tiktu rīkots angļu valodā un piemērots Eiropas auditorijai. “Tramps ir brends, pievelkoša zīme kā krieviem, tā skandināviem un amerikāņiem,” klāstīja Šlesers. Tomēr grandiozās, Ostapa Bendera cienīgās vīzijas par Ņū Vasjuki uzplaukumu tā arī nepiepildījās un “Jaunais vilnis” no Jūrmalas pārcēlās uz Sočiem, tuvāk savai auditorijai.