Foto – AFP

Grībauskaite noraida Darba partijas iesaistīšanu valdības veidošanā 0

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite paziņojusi, ka neatbalstīs Darba partijas iesaistīšanu jaunās valdības veidošanā, jo pret šo partiju un tās līderi Viktoru Uspaskihu turpinās tiesas prāva partijas “melnās grāmatvedības” lietā un tā tiek turēta aizdomās par nopietniem vēlēšanu kārtības pārkāpumiem.

Reklāma
Reklāma
Kalpos vairāk nekā 15 gadus: nosaukti auto, no kuriem īpašnieki nesteidz šķirties pat pēc vairākiem gadiem
Kokteilis
Latviešu izvairīšanās horoskops jeb kā katra zodiaka zīme izvairās no citiem cilvēkiem 3
FOTO. Gaismā nākusi dāvana, ar ko Putins slepus pārsteidzis Trampu
Lasīt citas ziņas

Tiekoties ar sociāldemokrātu līderi Aļģirdu Butkeviču, kas tiek uzskatīts par ticamāko premjera amata kandidātu, prezidente norādījusi, ka ministru kabineta veidošanu, visticamāk, uzticēs viņa partijai. Tomēr vienlaikus viņa uzsvērusi, ka neatbalstīs ierosinājumu iekļaut koalīcijā Darba partiju,  izjaucot līdzšinējās prognozes par gaidāmo koalīcijas sastāvu.

“Uzskatu, ka valdības veidošanā nevar piedalīties partija, kas tiek turēta aizdomās par vislielāko skaitu rupju vēlēšanu kārtības pārkāpumu, kā arī par “melno grāmatvedību” un kuras līderiem izvirzītas apsūdzības krimināllietā,” sacījusi valsts vadītāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sociāldemokrāti, populistiskā Krievijā dzimušā biznesmeņa Viktora Uspaskiha Darba partija un savulaik impīčmenta ceļā no prezidenta amata atstādinātā Rolanda Paksa partija “Kārtība un taisnīgums”, kurām kopā parlamentā izdevies iegūt 79 vietas, pēc vēlēšanu otrās kārtas apliecināja jau iepriekš pausto nodomu veidot koalīciju un uzsvēra, ka pašlaik nav nepieciešamības pieaicināt vēl kādu partiju, lai gan iepriekš tāda iespēja tika pieļauta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.