Foto – Shutterstock

Grib dibināt uzņēmumu: skolniekam Jelgavā piešķir pilngadību pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas 0

Zemgales rajona tiesā apstiprināts Jelgavas pilsētas Bāriņtiesas lēmums kādam 11. klases skolniekam piešķirt pilngadību pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas, vēsta portāls jelgavniekiem.lv.

Reklāma
Reklāma
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
TV24
Kāpēc tas maksā 1000 eiro? “Šis ir ekskluzīvs pakalpojums, kuru cilvēki grib vairāk, nekā tas ir pieejams!”
Lasīt citas ziņas

Puisim 20. decembrī palika 17 gadi, taču viņš nolēmis negaidīt pilngadību un savu uzņēmējdarbību sākt ātrāk. Tā kā reģistrēt uzņēmumu var tikai pilngadīga persona, viņš nolēmis izmantot likumā noteiktās tiesības un pilngadību pieprasījis ātrāk.

Puisis ar klasesbiedriem šobrīd izveidojis skolēnu mācību uzņēmumu, kurā audzē mikro zaļumus vertikālajās fermās – īpašos sietos, neizmantojot augsni, iztiekot vien ar barības vielām, kas tiek piegādātas ar ūdens starpniecību caur speciāliem smidzinātājiem. Tādējādi augus, dārzeņus, garšvielas var audzēt visa gada garumā – bez augsnes, pesticīdiem, tīrā vidē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai varētu turpināt iesākto un attīstīt uzņēmējdarbību, jaunajam uzņēmējam nepieciešams finansējums, kuru viņš cer iegūt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, tāpēc puisis jau drīzumā dosies uz Uzņēmumu reģistru, lai iesniegtu pieteikumu par uzņēmuma dibināšanu.

Pilngadību pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas var piešķirt ar Bāriņtiesas lēmumu, un to apstiprina tiesa, atsaucoties uz Jelgavas pilsētas Bāriņtiesas locekles Dainas Viņķeles teikto, raksta portāls.

Jelgavā šis ir jau trešais gadījums, kad pilngadība piešķirta ātrāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.