Daudzi greizsirži, apzinoties, ka viņiem nav taisnība, mēģina ārstēties. Kādus tik līdzekļus viņi izmanto: kāds lūdz, lai sieva viņam visu un visos sīkumos pastāsta par savām agrākajām intīmajām attiecībām. Citi izvēlas medikamentus. Dažiem šāda pašārstēšanās arī palīdz, taču lielākais vairums nomierinās tikai uz laiku. Pēc tam greizsirdība uzjundī ar jaunu spēku. 1
Kā palīdzēt?
Greizsirdības nepamatotība un pat muļķība bieži ir tik acīm redzama, ka vairākums speciālistu, īpaši jauno, nekavējoties un ar lielu emocionālu degsmi sāk greizsirdīgo vīrieti pārliecināt par pretējo. Pastiprināt šo pārliecināšanas procesu var ar vieglas iedarbības nervu zālēm. Spītīgākiem greizsiržiem izmanto dažādas psihoterapeitiskās metodes – no ilgstošas psihoanalīzes līdz hipnozei, no iespaidošanas līdz spēcīgiem preparātiem, kas noārda murgainās idejas. Turklāt zāles tiek ievadītas visintensīvākajā veidā: pa pilienam vēnā.
No greizsirdīgajiem vīriešiem tiek veidotas arī psihoterapeitiskās grupas, kurās viņi palīdz cits citam – aptuveni tāpat, kā to dara anonīmie alkoholiķi. Taču nevienu no šīm metodēm nevar nosaukt par panaceju pret greizsirdību.
Pēdējā laikā tiek praktizēta metode, kad vīram, iedarbojoties ar hipnozi, tiek piedāvāts samierināties ar sievas it kā neuzticību un pieņemt viņu tādu, kāda ir. Šādas iedarbības rezultātā greizsirža sasprindzinājumu un trauksmi uz kādu laiku nomaina nomāktība un nereti pat izteikta depresija. Taču ļoti drīz emocionālais līdzsvars praktiski atjaunojas. Vīrs pārstāj mocīt sievu, un ģimenes dzīve jūtami uzlabojas. Ciest no depresijas greizsirdīgam vīrietim ir daudz vieglāk nekā no sasprindzinājuma un trauksmes, ko rada mūžīgās aizdomas. Taču arī tā, protams, nav izeja…