Neaizmirsti pajautāt farmaceitam 0
Vai zāles jādzer no rīta vai vakarā?
Pirms ēšanas vai pēc ēšanas?
Cik reizes dienā?
Cik ilgi?
Kādas var būt biežākās blakusparādības?
Kā šīs zāles ietekmēs spēju koncentrēties darbam, vadīt automašīnu, sasniegumus sportā vai grūtniecības norisi?
Vai ir kādi medikamenti, uztura bagātinātāji vai dzērieni, ar kuriem kopā zāles nevajadzētu lietot?
Kā šis zāles pareizi uzglabāt?
Cik ilgu laiku pēc iepakojuma atvēršanas tās vēl ir derīgas?
Kā palīdzē farmaceits
Informē par zāļu īpašībām, uzglabāšanas noteikumiem, kā arī sniedz padomus par to lietošanu, pamatojoties uz drošas medikamentu lietošanas pamatprincipiem un aktuālām Latvijā reģistrētām klīniskām vadlīnijām.
Izskaidro medikamenta pareizu lietošanu, ja to izsniedz pirmo reizi, medikamenta maiņas gadījumā un pēc pacienta lūguma, kā arī sniedz rakstisku informāciju par to lietošanu.
Iztaujā klientu par citiem lietotajiem recepšu un bezrecepšu medikamentiem, uztura bagātinātājiem, pārtiku un alkohola patēriņu un novērtē mijiedarbības risku.
Brīdina par zāļu mijiedarbību, kas var būt cēlonis divu vai vairāku lietoto zāļu iedarbības nevēlamām pārmaiņām vai blakusparādībām, par dubultmedikāciju, ja vienlaikus lieto zāles ar līdzīgu sastāvu, vai pseidodubultmedikāciju, ja vienlaikus lieto zāles ar dažādu sastāvu, bet vienādu terapeitisko iedarbību.
Pastāsta par kontrindikācijām, ja klientam ir slimības, sindromi vai citas pazīmes, kas nav savienojamas ar noteiktu zāļu lietošanu, par nozīmīgām zāļu blakusparādībām.
Sniedzot konsultācijas par zālēm, farmaceits informē arī par zāļu cenām, ja ir pieejamas ekvivalentas zāles par zemāku cenu un ir iespējama izvēle.