Foto no arhīva.
Foto no arhīva.
Foto – LETA/AFP

“Greenpeace”: Sibīrijā turpinās katastrofāli meža ugunsgrēki; dūmi sasnieguši Eiropu 2

Sibīrijā vēršas plašumā meža ugunsgrēku katastrofa – piektdien uguns apņēmusi aptuveni 1,7 miljonus hektāru meža, ziņo organizācijas “Greenpeace” Krievijas nodaļa.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Kokteilis
Ir vērts “nošpikot”! 10 lietas, ko bērni zina, bet pieaugušie ir aizmirsuši
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar varasiestāžu teikto uguns skartā platība ir simts reižu mazāka, bet dati no satelītiem apliecina, ka “Greenpeace” aprēķini ir tuvāk patiesībai. Dūmi no savvaļas ugunsgrēkiem pārklājuši ne tikai Sibīriju, bet arī Krievijas Eiropas daļu.

Sestdienas rīta satelītuzņēmumi rāda, ka zona ar paaugstinātu gaisa piesārņojumu, ko izraisījuši ugunsgrēki Sibīrijā, stiepjas līdz pat Somijas un Baltijas valstu robežai. Tiesa, gaisa piesārņojums Krievijas rietumos ir krietni mazāks nekā valsts centrālajā daļā, kur dūmi vietām ir tik biezi, ka aizsedz sauli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbilstoši “Greenpeace” aprēķiniem plašākie meža ugunsgrēki ir Krasnojarskas novadā, kur uguns skartā platība 22.jūlijā sasniedza aptuveni 1,3 miljonus hektāru. Irkutskas apgabalā uguns plosās vairāk nekā 300 000 hektāru plašā teritorijā, savukārt Jamalas Ņencu autonomajā apvidū uguns apņēmusi vairāk nekā 40 000 hektāru meža un vairāk nekā 170 000 hektāru tundras ārpus meža fonda.

Lieli meža ugunsgrēki dažādos Sibīrijas reģionos ir jau kopš pavasara, patlaban tie sasnieguši nepieredzētus apmērus.

“Greenpeace” uzskata, ka pie katastrofas vainojams mežsaimniecības sabrukums, ko izraisījušas neveiksmīgas reformas kopš 2000.gada, kā arī varasiestāžu bezdarbība un meli, akūts naudas trūkums un amatpersonu nesodāmība.

Līdz šim plašākie meža ugunsgrēki Krievijā pieredzēti 2010.gadā. Ja “Greenpeace” aprēķini atbilst patiesībai, šis gads pārspēs 2010.gada statistiku.

Organizācija iepriekš arī norādījusi, ka Sibīrijas taiga ir otrais lielākais ogļskābās gāzes absorbētājs aiz tropu mežiem. Caur ugunsgrēkiem atmosfērā nonāk liels apjoms ogļskābās gāzes, kas veicina straujāku globālo sasilšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.