Foto – LETA

Graustu nekopējus varētu sodīt
 0

Bēdīgi slavenā Marijas ielas grausta īpašniekiem dota nedēļa laika – līdz 20. janvārim, lai sagatavotu ēkas aktuālo tehnisko apsekojumu un iesniegtu konkrētus priekšlikumus nama sakārtošanai. 


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Spēcīgo vēju ietekmē, kas pēdējā laikā valdījuši Latvijā un arī Rīgas ielās, Marijas ielas graustam apvilktais zaļais aizsargsiets krietni papluinīts, garāmgājēju skatienam atklājot savulaik greznā nama pašlaik neglītos vaibstus. Tā kā rīdzinieki satraukušies, ka šā iemesla dēļ no ēkas tiem varētu uzkrist kāds ķieģelis, pilsētas Īpašuma un satiksmes departamenta, kā arī citas atbildīgo institūciju amatpersonas vakar devās namu apsekot klātienē.

“Kad īpašnieks atvēra nama durvis, visiem par izbrīnu aiz tām stāvēja septiņi jauni puiši, kas pārsteigti atbildēja, ka šurp nākot uzsmēķēt,” norāda Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas nav normāli un uzskatāmi pierāda, ka ēka nav pietiekami apsargāta un tieši apdraud pārgalvīgu jauniešu dzīvību, jo tajā pārsegumi nebūt nav visos stāvos. Šī situācija nav normāla, tādēļ īpašniekiem ir nedēļa laika, lai iesniegtu praktisku risinājumu šim jautājumam,” uzsver O. Burovs.

 

Paralēli tehniskā apsekojuma sagatavošanai nama īpašniekiem jānostiprina siets, kā arī jānodrošina, lai ēkā nevarētu iekļūt nepiederošas personas. Lēmumu par piespiedu īpašuma sakārtošanu Marijas ielā pilsētas vadība pieņēma pirms trijiem gadiem, kad ēkas stāvoklis salīdzinoši vēl bija ļoti labs. Pašlaik tas ir pasliktinājies, taču domes pieprasītajiem sakārtošanas darbiem, pēc O. Burova teiktā, pietiekot ar dažiem tūkstošiem latu. “Tas ir kauns, ka pilsētas centrā, stratēģiski nozīmīgā vietā, kuras tirgus cena ir gana augsta, atrodas šāds grausts,” uzsver O. Burovs. “Domāju, ka viens no risinājumiem ir stimulēt šādu namu īpašniekus ar naudas sodiem. Tādēļ pašlaik domē tiek gatavoti noteikumi, kas paredz piemērot nekustamā īpašuma nodokli 3% apmērā no zemes kadastrālās vērtības šādiem nolaidīgiem saimniekiem,” teic O. Burovs.

Īpašuma departamentā arī atzīst, ka vēl viens risinājums, protams, esot ēkas atsavināšana. Taču – jau esošajiem īpašumiem bieži vien līdzekļu nepietiek. Jāpiebilst, ka no 447 pašlaik Rīgā esošajiem graustiem pašvaldībai pieder vien 43 – pārējie ir privātīpašums. Aizvadītā gada laikā Rīgas dome pieņēmusi lēmumu par 46 tās īpašumā esošu ēku sakārtošanu vai nojaukšanu.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.