Graudzāles un grīšļi iegūst aizvien lielāku atzinību – skaisti gan vasarā, gan ziemā 0
Vai kādreiz ir nācies pabūt graudzālēm pilnā dārzā, kad tajās ieklūp vējš un draiski rotaļājas augu puduros? Tā ir skaista un nomierinoša simfonija, ko gribas klausīties vēl un vēl.
Graudzāles un grīšļi dārzkopju acīs iegūst aizvien lielāku atzinību, un augi tiek stādīti ne tikai lielu parku dobēs, bet arī mazdārziņos un puķu kastēs. Pieaugot pieprasījumam, arī formu un šķirņu klāsts strauji palielinās.
Graudzāles ir skaistas gan vasarā, gan ziemā, kad rītos graudzāļu ceros rotājas sarma vai neliels sniedziņš, tādējādi garajos ziemas mēnešos dārzu padarot interesantu un pievilcīgu. Tikai aukstajā gadalaikā graudzāļu dziesma ir citāda – spēcīgāka un skaudrāka.
Vienas vasaras prieks
Pēdējā laikā Vakareiropā dārzu ierīkotāji aizvien biežāk starp vasaras puķēm petūnijām, kalibrahojēm, pelargonijām pilsētu apstādījumos stāda spalvzāles, stepjulīgas, sarenes… Graudzāles rada ne tikai labu fonu koši ziedošajām vasaras puķēm, bet arī vertikālo akcentu, padarot stādījumu apjomīgāku un iespaidīgāku.
Viena pati un lepna
Graudzāles lieliski izskatās ne tikai traukos un dobēs, bet arī kā soliteraugi, pie soliņiem, vienmuļām sienām vai zālienos. Piemērotākie soliteraugi ir miskantes, jo tām ir daudz šķirņu, kam ir atšķirīgs augstums, lapojuma platums un krāsojums.
Vasaras puķu stādījumos
Aizvien vairāk graudzāļu stāda arī vasaras puķu dobēs, piešķirot stādījumam vieglu, romantisku noskaņu. Dobēs labi iederas vidēji lielas graudzāles – lapsastu spalvzāles, matainās un purpura sarzāles, sarenes, stepju līgas un arī grīšļi.
Graudzāles vien
Ne vienmēr skaistumam nepieciešamas koši ziedošas puķes. Efektu var panākt arī ar dažādu formu un krāsu dažādību. Graudzāles labi izskatās pat vienas pašas, bet, galvenais, tās veido blīvas audzes, ko viegli kopt.
Ziemciešu dobēs
Graudzāles sevišķi labi izskatās kopā ar liela auguma ziemcietēm, jo īpaši tāpēc, ka uz graudzāļu viendabīgā lapojuma izceļas krāšņi ziedošās puķes.
Japānas dārzā
Japāņu stila dārzos priekšroka tiek dota miskantēm un vidēja auguma graudzālēm ar kuplu lapojumu. Tāda ir skrajā ēnsmilga, meža zemzālīte, sniegbaltā zemzālīte, mīkstā meduszāle. Plašākos dārzos stāda arī liela auguma graudzāles.