Grāmatu plaukts 0
Kamēr cilvēks dzīvo, viņa spēkos ir paša personiskā pilnveidošanās. Par šo iespēju daudzveidību atgādina arvien jaunas grāmatas.
Pazīstamais psihologs un sekmīgas dzīves metodikas radītājs Aleksandrs Svijašs pievērsies visus interesējošam tematam “Kā rīkoties, kad viss nav tā, kā gribētos”. Grāmatas apakšvirsraksts “Karmiskā mijiedarbība ikdienā” atgādina sen zināmo – par dažādu, no mums it kā neatkarīgu norišu savstarpējo saikni un ietekmi uz katra indivīda dzīvi. Moralizēšanas par senču grēku izpirkšanu septiņās paaudzēs nav, taču autora piedāvātā sistēma palīdz šķetināt karmas noslēpumus visas dzīves garumā. Jau grāmatas pirmajā nodaļā katrs aicināts formulēt un izvērtēt savas dzīves vērtības. Neviena, šķiet, nav jāidealizē vai jāizvirza par absolūto prioritāti. Veselības un karmas kopsakarību izklāstā sniegts arī izārstēšanās algoritms. Aplūkojot dažādus dzīves modeļus – dzīve kā spēle, cirks, liels mehānisms un dzīve ir tas, ko es gribu, – autors pievērsies tam, kā dzīvot, lai atbilstu Augstākajām prasībām. Grāmatas centrālā daļa veltīta dzīves uzlabošanas praksei, izmantojot cilvēka domas spēku un ievērojot konkrētus pamatprincipus. Dievam nav citu roku, izņemot tavējās! – uzsver autors, un Augstāko spēku atbalsts gūstams vien tad, ja pats neradīsi pretrunas un sadarbosies ar apkārtējo pasauli.
Cilvēkus arvien pievelk nezināmais, kur nu vēl slepenais! Īstu intrigu sola jau grāmatas nosaukums “Slepenā zinātne”. Arī šis apgāda “Vieda” jaunums veltīts cilvēka fiziskai un garīgai pilnveidošanai, izmantojot hermētisma filozofiju. Grāmatas autors, mūsdienu filozofs un rakstnieks Džons Beins to uzskata par zinātņu zinātni, jo tās pamatprincipi ir dzīves un dabas likumi, par kuriem šaubu un ticības alternatīva nepastāv. Hermētisms patiesi atspoguļo dabas likumus, kas nosaka cilvēcisko būtņu eksistenci, valda virs Zemes un Visumā. Tā ir zinātne, kas māca dzīvot gudri, saskaņā ar dabas likumiem, lai mēs iegūtu iekšēju mieru un veidotu harmoniskas attiecības ar līdzcilvēkiem, kā arī māca pārvarēt pašam savas robežas.
Autora piedāvātais ceļš gudrai dzīvei ir saprotams un pieejams katram saprātīgam lasītājam, bet kāds tam visam sakars ar slepeno zinātni? Tas kļūs skaidrs, izlasot patiešām interesanto grāmatu. Mulsina vien autora vārds – pasaulslavenais ēģiptologs, Oksfordas universitātes profesors Džons Beins ir patiesā autora Dario Salas Sommer pseidonīms…