Ģitārista, komponista un producenta Aivara Hermaņa nošu, akordu un dziesmu tekstu grāmatas “50 populārākās dziesmas” atvēršanā uzstāsies pats autors (attēlā), Ieva Akuratere un Igo.
Ģitārista, komponista un producenta Aivara Hermaņa nošu, akordu un dziesmu tekstu grāmatas “50 populārākās dziesmas” atvēršanā uzstāsies pats autors (attēlā), Ieva Akuratere un Igo.
Foto: Jānis Deinats

Grāmatu krāšņums Ķīpsalā 0

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

No piektdienas, 11., līdz 13. martam Ķīpsalā norisināsies “Latvijas Grāmatu izstāde 2022”, kurā mūsu izdevniecības tradicionāli nāks ar savu jaunāko pienesumu. Sniegsim ieskatu dažos izstādes interesantākajos notikumos. 11. martā Lielajā zālē (LZ) notiks tikšanās ar Tukuma rakstniekiem – Rolandu Bulu, Gvido Dragi, Ivetu Šimku, Gunu Rozi, Gunti Tāleru, Vili Selecki, Ilgu Liepiņu –, kā arī Anša Lerha-Puškaiša grāmatas “Pasakas par putniem” atklāšana (organizē Tukuma literātu apvienība). 12. martā Tukuma literātu apvienības stendā varēs satikties ar rakstniekiem Gunu Rozi un Gvido Dragi. Plkst. 12 Lielajā zālē atvērs ģitārista, komponista un producenta Aivara Hermaņa nošu, akordu un dziesmu tekstu grāmatu “50 populārākās dziesmas”, uzstāsies pats autors, Ieva Akuratere un Igo (izdevniecība “MicRec”). Bet plkst. 13 tiešsaistē – rakstnieces, publicistes un režisores Daces Judinas un komponista, dizainera Artura Nīmaņa romānu “Svilpotājs”. Izstādē grāmata būs pieejama pavisam “karsta” – tikko no tipogrāfijas, turklāt ar autogrāfiem. Plkst. 15 turpat būs tikšanās ar rakstnieci un dzejnieci Janu Egli (“Latvijas Mediji”).

Sestdien, 12. martā, notiks Petras Derkins un Aivara Eipura grāmatas “Latvija – tik un tā / Its Latvia–anyway” atvēršana, bet plkst. 12.45 sniegs ieskatu topošajā Lenvijas Sīles un Maijas Eglītes darbā “Ar ko pārsteigsim šodien?” – grāmatā par Jaunatnes teātri un Ādolfa Šapiro studiju (LZ, “Madris”). Plkst. 13 atvērs Ineses Pak­lones jauno grāmatu “Zvēru barošana” un Māra Runguļa jubilejas krājumu “Zvirbulim nenāk miegs” (“Pētergailis”). Plkst. 13 būs tikšanās ar sērijas “Latvijas vēstures mīti un versijas” autoriem (“Aminori”). Bet plkst. 16 – ar rakstnieci, biogrāfisko romānu “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību”, “Ilgu putni ar sasietiem spārniem. Austras Skujiņas dzīve un kaislības” autori Maiju Krekli (“Latvijas Mediji”).

CITI ŠOBRĪD LASA

Svētdien, 13. martā, varēs satikties ar bērnu grāmatu autoru Zigmundu Bekmani (“Latvijas Mediji”), bet plkst. 12 – ar igauņu rakstnieku Juhani Pitsepu un latviešu mākslinieci Gundegu Muzikanti un runāt par viņu kopīgi radīto grāmatu “Ir mēness zelta kuģis” (Jāņa Rozes apgāds). Plkst. 13 – tulkotājas Ingmāra Balode, Jolanta Pētersone, Inga Karlsberga un Jāņa Rozes apgāda vadītāja Renāte Punka dalīsies pārdomās par projekta “KultūrELPA” programmu “Dzīve un mēs”, kuras mērķis ir iepazīt pasauli caur emocijām, ko rada skaistas, labestīgas grāmatas ar lielu pedagoģisko papildvērtību. Toties plkst. 14 fonda “Sibīrijas bērni” vadītāja Dzintra Geka-Vaska vadīs sarunu ar grāmatas “Sibīrijas bērni 1949” varoņiem – 1949. gadā uz Tomskas apgabalu izsūtītajiem Jāni Ābeli, Edmundu Būmani, Ivaru Kaļķi un uz Amūras apgabalu izsūtīto Kasparu Pūci (fonds “Sibīrijas bērni”).

Visuma izpēte “Kim?” Laikmetīgās mākslas centrā. Tur līdz 17. aprīlim apskatāmas divas jaunas izstādes. Ņujorkas galerijas “Jenny’s” organizētajā grupas izstādē “Bez pārmaiņām” piedalās četri dažādu paaudžu mākslinieki – Londonā dzīvojošā māksliniece Moraga Keila (1985) ar instalācijām, Cīrihē mītošā Džīna Fišli (1989) ar skulptūrām, kā arī Džo Breinards (1942–1994), nozīmīgs Ņujorkas dzejnieku skolas pārstāvis un atzīts popārta mākslinieks, ar mikrokolāžu sēriju, kuras vieno interese par apkārtējai videi piemītošo dīvainību un ikdienišķo poēziju. Izstādi organizē galerija “Jenny’s”, ko vada Dženija Borlanda un Metjū Sova. Savukārt “Kim? Open Call Pilot 2021” konkursa laureātes Sabīnes Šnē pirmā personālizstāde “Partnere, parazīte” reflektē par zinātnieka un rakstnieka Džeima Lavloka dzīvības teoriju – Gajas hipotēzi –, kas ir priekšstats par paralēli eksistējošiem, vienlaicīgiem, radošiem un ārdošiem “džungļiem”.