Pasākuma publicitātes attēls

“GORS” aicina uz izglītojošā sarunu cikla “Gadsimts modē Latvijā” pirmo notikumu 0

Latvijas Modes palāta sadarbībā ar Latgales vēstniecību GORS 3. aprīlī plkst. 17.00 aicina uz pirmo sarunu “Personības un notikumi modē Latvijā 1920. gados” izglītojošajā ciklā “Gadsimts modē Latvijā”, portālu LA.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Pasākums ir bezmaksas, aicināts ikviens interesents. Sarunu cikls ir viens no Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem.

Mode ir katras tautas kultūras identitātes svarīga sastāvdaļa, kas aptver daudz vairāk nekā tikai aktuālās sezonas tendences.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mode ir Latvijas vēstures nozīmīgu notikumu spogulis, kas reprezentē kultūras attīstību, ekonomikas progresu, sabiedrības attiecības un uzvedības kanonus.

Pašmāju modes radītais ģērbšanās stils ir unikāls nācijas barometrs jaunradei, gaumei, sociālajai veselībai un labklājībai, atgādina rīkotāji.

Latvijas Modes palātas iniciētais izglītojošais cikls “Gadsimts modē Latvijā” piedāvā iespēju iepazīt Latvijas vēsturi caur konkrētas nozares prizmu.

Vairākās sarunās-lekcijās plašai auditorijai tiks izceltas un kopīgi apspriestas ar modi saistītas būtiskas parādības, ko Latvija piedzīvojusi laikposmā no 1918. līdz 2018. gadam.

Klausoties aizraujošus stāstījumus un iesaistoties diskusijā, apmeklētāji atklās daudz interesanta par modes jaunradi, ievērojamām personībām un notikumiem Latvijas vēsturē gadsimta garumā.

Cikla pirmā saruna ar nosaukumu “Personības un notikumi modē Latvijā 1920. gados” aptvers Latvijas brīvvalsts pirmo desmitgadi.

1920. gadi bija īpaši, jo gaisā virmoja brīvības un miera sajūta, cilvēkiem steidzot dzīvot un priecāties, neraugoties uz trūkumu. Likumsakarīgi uzmanības centrā nonāk Rīga ar savām plašajām kultūras un izklaides norisēm, galvaspilsētai piemītošo lielo radošās inteliģences, politiskās elites un biznesa magnātu koncentrēšanos.

1920. gadu Rīgā atpūta un izklaide sit augstu vilni, cita pēc citas durvis ver kafejnīcas, dansingi, bāri un restorāni. Februāris kļuva par karnevālu mēnesi.

Modē nāca rīkot plašas balles – Preses balles, Operas, Mākslas akadēmijas, Virsnieku nama balles. Līdz ar latviešu “augstāko aprindu” parādīšanos, saloni piedzīvo uzplaukumus. Savos salonos steidza pulcēties ministri, deputāti, diplomāti un aristokrāti.

Arī modes jaunrades jomā no modes provinces, kas pārņem Parīzes modes tendences ar vairāku gadu nobīdi, Rīga sāka pārtapt par vietu ar sev raksturīgu stilu un eleganci, kura pati spēj diktēt stila toni.

Reklāma
Reklāma

Latvijā modē nāk rīkot modes apskates jeb modes skates, kuras ir dāmu pārpildītas. Prese tās kāri steidz aprakstīt, līdz detaļām raksturojot redzētos modeļus un arī vērtējot smalko dāmu tērpus. Vēlēšanās daiļoties rada pamatu ātrai modes preču apritei un iespējai uzņēmumiem augt.

Bezmaksas ieejas kartes uz sarunu cikla “Gadsimts modē Latvijā” pirmo notikumu Rēzeknē var izņemt Latgales vēstniecības GORS Informācijas centrā darbadienās no 12.00 līdz 18.00, brīvdienās no 12.00 līdz 16.00. Sarunu cikla mēŗkauditorija: vecāko klašu skolēni, studenti, pieaugušie, pensionāri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.