Gorkšs uzskata, ka opozīcija nav mierā ar vecās sistēmas laušanu 0
Kaspars Gorkšs opozīcijas centienus gāzt viņu no Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata saista ar iepriekš nebijušām pārmaiņām Latvijas futbolā, pirmdien preses konferencē teica Gorkšs.
Vvairāki LFF biedri ir parakstījuši iesniegumu ar vēlmi sasaukt ārkārtas kongresu, kurā mēģinātu gāzt Gorkšu no organizācijas vadītāja amata. Ārkārtas kongress notiks 28.februārī.
“2018.gadu raksturotu kā vecās sistēmas laušanu – iestājāmies pret korupciju un sākām caurskatīt mācību un treniņu centrā “Staicele” notiekošo, kur gadiem piekoptās shēmas nodevām varasiestādēm,” pauda Gorkšs. “Sportam tāpat kā kultūrai jābūt tam, kas nes valsts vārdu pasaulē. Neskatoties uz visu, futbols turpina augt – palielinās spēlētāju, sacensību un futbolā iesaistīto skaits.”
Gorkšs preses konferencē sacīja, ka arī izlašu kontekstā Latvijai ir ar ko lepoties, lai gan pieaugušo valstsvienībai rezultāti bijuši pieticīgi. “Jauniešu izlases startē arvien sekmīgāk, priecējot ar labu sniegumu laukumā un rezultātiem, it sevišķi Baltijas mērogā.”
“Lai spertu nākamo soli futbola attīstībā, visiem ir jāvienojas par tīru futbolu,” neslēpa Gorkšs, kurš piebilda, ka LFF jāstrādā pie tā, lai biedri saprot, kas notiek Latvijas futbolā, lai būtu komunikācija ar faniem un dažāda veida līdzjutēju pasākumi, kā arī jāattīsta futbola speciālisti un treneri, lai ar manipulatīvām darbībām nevarētu ietekmēt spēli.
Tomēr mūsu uzdevums ir būt maksimāli atklātiem un pieejamiem. No mūsu puses darīsim visu, lai kļūtu pieejamāki biedriem, žurnālistiem un visiem pārējiem, kuri iesaistīti Latvijas futbolā,” uzsvēra LFF prezidents, piebilstot, ka notiks cīņa arī pret sarunātajām spēlēm. “Daudziem futbolistiem nav dzinuļa spēlēt ārzemēs, bet gan maksimāli daudz nopelnīt, pārkāpjot dažādus ētikas noteikumus un manipulējot ar spēli.”
LFF vadības opozicionāru iesniegumā, kura iniciators ir pērn ar Gorkšu prezidenta vēlēšanās konkurējošais Vadims Ļašenko, ir 21 biedra paraksts. Lai sasauktu ārkārtas kongresu, bija nepieciešami vismaz desmitā daļa no biedru atbalsta jeb 15 no 141 biedra.
Gorkšs arī nenoliedza, ka LFF ir jārūpējas, lai organizācijas pieņemtie lēmumi būtu caurskatāmi un viegli saprotami, turklāt drīzumā valdes sēdes jau varētu tikt ierakstītas audio formātā, bet nākotnē tās varētu tikt arī filmētas.
“Minēts, kādi ir patiesie iemesli šī kongresa sasaukšanai, no manas puses būtu tikai spekulācija. Man gribētos, lai viedokli izsaka nevis tikai šie 10% biedru, bet gan visi. Lai nebūtu tā, ka tikai maza daļa lemj par Latvijas futbola likteni. 28.februārī tiks pieņemts lēmums, kādā virzienā dosies Latvijas futbols,” teica Gorkšs.
Preses konferences ievadā Gorkšs nosauca vairākus darbus, pie kuriem kopš viņa ievēlēšanas LFF prezidenta amatā strādāts, tostarp minot, ka ir uzsākts darbs, lai Latvijas virslīgā 2020.gadā būtu desmit komandas.