Golubeva: Jauniešiem bieži nav sajūtas, ka tas, ko viņi dara skolā vai dzīvē, ir jēdzīgi 23

“Nav tikai tā, ka vecāki ir aizmirsuši, kas ir audzināšana, jauniešiem bieži nav sajūtas, ka tas, ko viņi dara skolā vai dzīvē, ir jēdzīgi un mums viņiem jāpalīdz to jēgu saskatīt – tas ir gan vecāku, gan skolas uzdevums,” TV24 raidījumā “Preses Klubs” izsakās Marija Golubeva, iekšlietu ministre (2021-2022), Kustības “Par” biedre.

Reklāma
Reklāma
Krieviem masveidā konfiscē mašīnas un portatīvos datorus… Kādiem mērķiem tos izmantos Putins? 67
Krimināls
“Viņš daudz sasniedza, taču liktenis bija nežēlīgs…” Talantīgo, 23 gadus veco futbolistu Robertu Zelmani Zviedrijā atrada mirušu. Kas īsti notika?
TV24
“Mums draud nacionālā mēroga katastrofa.” Ušakovs pamato, kāpēc EK lūdzis apturēt grandiozo “Rail Baltica” projektu 237
Lasīt citas ziņas

“Objektīva vērtēšana, protams, ir pamatu pamats, lai bērnam būtu taisnīguma sajūta, ka viņš ir veicis savu darbu un ka viņš ir taisnīgi, godīgi novērtēts. Bet redzat, Latvijā mums atkal ir kaut ko jāizceļas! Daudzi noteikti atceras, ka bija atzīmes līdz 5, tad balles līdz 10,” iepriekš TV24 izteikusies Inga Vanaga, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja.

Šobrīd mums ir STAP sistēma mazajām klasītēm – Sācis Apgūt, Apguvis, Turpina Apgūt un Padziļināti Apguvis – burtiņu STAP vērtēšana. Tad vēl šobrīd mums balles , un vēl ir procenti, tad vēl mums ir “ieskaitīts”, “neieskaitīts”; kaut ko drīkst pārrakstīt, kaut ko nedrīkst.

CITI ŠOBRĪD LASA

Varat iedomāties, vai tas pedagogam atvieglo darba ikdienu vai nē? Skarbi jautā speciāliste.

Viņa atzīst, ka “pārmaiņas nozarei ir vajadzīgs, bet vai tas tika izskaidrots? Izglītības un zinātnes ministrija saprata, ka nav līdz galam kvalitatīvi darbs izdarīts, atļāva no septembra daļai skolu strādāt pēc vecās sistēmas, daļai pēc jaunās sistēmas. Tagad kas visvairāk cieš? 9. – 12. klase!”

Šiem bērniem ir tālāk jāstartē uz vidusskolu, uz augstskolu. Vieni ir varējuši pārlabot un mainīt atzīmes, daļai to neļāva – viņi ir nevienlīdzīgā situācijā.
Tagad atkal runā, kā atzīst Vanaga, ka joprojām daudz kas buksē. Un varbūt arī no 2024. gada septembra vēl varēs dažādi skolas vērtēt, kā pašām liekas vieglāk.

“Pats labākais vēl, ka, lai visu šo izskaidrotu mammām, tētiem, vecmammām, vectētiņiem un vēl bērniem, 100 000 eiro bija paredzēti!

Lai izskaidrotu, kāda ir izveidota jaunā vērtēšanas sistēma!”

Igauņi dzīvo savām piecām ballēm un ir priecīgi. Vanaga neizslēdz, ka ir kaut kas jāmaina, jāpilnveido, lai ir objektīvāk, kārtīgāk, bet vai šis bija pareizākais ceļš, par to droši vien zinātnieki ilgi strīdēsies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.