Dizainere Maija Rozenfelde darba “Stories in Sounds: 100 years of the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music” atklāšanā.
Dizainere Maija Rozenfelde darba “Stories in Sounds: 100 years of the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music” atklāšanā.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Godināti Latvijas labākie dizaineri. Kam tika Lielā balva? 0

Anita Bormane, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Nedēļas nogalē apbalvoti Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) konkursa uzvarētāji piecās kategorijās un pasniegta arī Lielā balva.

To grafikas dizaina kategorijā pasniedza grāmatai ar paplašinātās realitātes elementiem “Stories in Sounds”, kuras autori ir Maija Rozenfelde, bet komandā strādājusi Anda Beitāne, Annija Bičule, Gunda Miķelsone, Maija Rozenfelde, Arturs Kondrats un Amanda Zaeska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šis darbs ieguvis arī Kultūras ministrijas lielo naudas balvu.

“Šo konkursu var uzskatīt par dizaina jomas kartēšanu, izgaismojot izcilākos darbus. Un šogad tie bija 150 – visvairāk balvas vēsturē. Ar 1. jūniju teju pēc trīs gadu pauzes Latvijas ekspozīcija jau otro reizi būs skatāma Londonas dizaina biennālē. Zīmīgi, ka tajā Latviju pārstāvēs 2019. gada Latvijas Dizaina gada galvenās balvas ieguvēji – kampaņa “Es esmu introverts”, ko īstenoja platforma “Latvijas literatūra”,” pasākuma atklāšanā teica kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Produktu dizaina kategorijā pasniegtas trīs 2. vietas. Viena tikusi darbam “Elpo” – gaisa biofiltram ar attālinātu vadību un kontroli “Elpo plantbots”.

Tāpat 2. vieta piešķirta SIA “Velo Machine” un Alekseja Golovņova transformējamām trepītēm bērniem “HappyMoon”, kā arī autoru Kintijas Annas Bērzkalnes un Līgas Rīgas mēnešreižu apakšveļai “Thatday”.

Savukārt digitālā dizaina kategorijā 1. vieta piešķirta autoram Olafam Ošam par spēli “Grunnd [Prologs]”, bet pakalpojumu, politiku un stratēģiju dizaina kategorijā 1. vieta tikusi eksperimentam “Metropole 3.0” – “Tet” pāreja uz hibrīddarba modeli, kura autori ir Ingrīda Rone, Madara Zelčāne, Jeļena Solovjova, Edmunds Medvedevs, Anda Mūrniece un Agnese Lazareva.

Vides un interjera dizaina kategorijā 1. vieta pasniegta koka skulpturālam objektam “Ghost Train”, kura autori ir Reinis Liepiņš, Ilze Liepiņa, Ainārs Plankājs, Ieva Landmane, Mārtiņš Ostaņēvičs un Jurģis Prikulis.

Tāpat pasākumā tika pasniegtas starptautiskās žūrijas speciālās balvas. Tās saņēma SIA “Longenesis” un autores Lindas Šeibes digitālā platforma personalizēto krūts vēža risku izzināšanai “Skrinings.lv”.

Reklāma
Reklāma

Balvu saņēma arī Veselības ministrijas un SIA “Rozenbauma un māsas” kampaņa “Viss ir norm.a”. Tās koncepta un satura autores ir Marta Krivade un Una Rozenbauma, bet mākslinieks – Svens Nei­lands.

Žūrijas speciālo balvu saņēma arī SIA “DJA” Pinumu paviljons, kura autors ir Didzis Jaunzems un Ksenia Sapega.

“LDGB 2021” žūrijā darbojās astoņi augstas kvalifikācijas speciālisti no sešām valstīm. Īpaši grūti bijis izvēlēties uzvarētāju produktu dizaina kategorijā, un nonākts pie atziņas, ka tomēr tajā ir tikpat kā neiespējami vispusīgi un objektīvi novērtēt darbu kvalitāti neklātienē un būtu negodīgi izvēlēties vienu uzvarētāju, balstoties uz informāciju, kura objektīvu apstākļu dēļ šogad ir nepilnīga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.