Godināsim Latvijas varoņus 5
Godinot brīvības cīnītājus, rīt, Lāčplēša dienā, Latvijas pagastos un pilsētās notiks piemiņas pasākumi: dievkalpojumi, lāpu gājieni, piemiņas brīži un svētku koncerti. Iedzīvotāji aicināti aizdegt svecītes ne tikai pasākumu norises un karavīru piemiņas vietās, bet arī savu namu logos, tā godinot karavīrus, kas cīnījušies par Latvijas brīvību.
Aizsardzības ministrija un bruņotie spēki aicina iedzīvotājus piedalīties piemiņas pasākumos un kopīgi atcerēties Brīvības cīņas un godināt kritušos karavīrus. Arī karavīri, zemessargi un jaunsargi aktīvi piedalīsies daudzos brīvības cīnītāju piemiņas pasākumos visos Latvijas novados.
Rīgā, Brīvības pieminekļa laukumā, Lāčplēša dienā plkst. 13 notiks militārā parāde, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu vienības. Bruņotos spēkus parādē pārstāvēs Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Štāba bataljona, Sauszemes spēku kājnieku brigādes, Jūras spēku flotiles, Gaisa spēku aviācijas bāzes un Zemessardzes vienības, kā arī bruņoto spēku orķestris, kurš rūpēsies par pasākuma muzikālo noformējumu. Parādi, kurā piedalīsies vairāk nekā 350 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu un ugunsdzēsēju, komandēs Mācību vadības pavēlniecības komandieris Egils Leščinskis.
Lāčplēša dienas militāro parādi pieņems valsts bruņoto spēku augstākais vadonis, Valsts prezidents Andris Bērziņš. Pirms parādes, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, notiks īpaša svinīgā godasardzes maiņa pie Brīvības pieminekļa. Parādes tiešraidi varēs vērot arī Latvijas Televīzijā.
Lāčplēša dienas pasākumus tradicionāli ievadīs ekumeniskais dievkalpojums Rīgas Domā, kas sāksies plkst. 9, bet plkst. 11 notiks ziedu nolikšana Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns, ar klusuma brīdi godinot Latvijas karavīrus, kuri atdevuši savu dzīvību par Latvijas brīvību un neatkarību. Esplanādē pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa plkst. 14 notiks kritušo karavīru piemiņas godināšanas pasākums, bet plkst. 15.30 – piemiņas brīdis Sudrabkalniņā. Lāčplēša dienas gaitā notiks arī vairāki koncerti Rīgas kultūras centros un dievnamos, izstādes, lekcija un radošas darbnīcas. No plkst. 16 līdz pat vienpadsmitiem vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem”. Tajā paredzēts lāpu gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11. novembra krastmalai, svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa, kora, folkloras kopu un rokgrupas “Pērkons” koncerts Latviešu strēlnieku laukumā, kā arī uguns plosta palaišana Daugavā. Lāčplēša dienas vakarā no plkst. 18 līdz 24 tiks slēgta satiksme krastmalā, lai cilvēki varētu netraucēti piedalīties tradicionālajā svecīšu nolikšanas pasākumā. Ņemot vērā to, ka svecīšu novietošana uz Rīgas pils mūra sienas nav vēlama, iedzīvotāji tiek aicināti svecītes novietot zaļajā zonā un uz trotuāra pie pils.
Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus.