Aldis Gobzems.
Aldis Gobzems.
Foto: LETA/Ieva Leiniša

Gobzems pārtrauc sarunas par valdības veidošanu ar “Attīstībai/Par!”. Kas padomā JKP? 2

Ziņa papildināta pl. 9.29.

Partijas “KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību “Attīstībai/Par” (AP), aģentūrai LETA paziņoja Gobzems.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas
“Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu “Attīstībai/Par”, kurai pielipis valdības gāzēja vīruss.

Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs un tā, acīmredzot, ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem,” teikts Gobzema paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gobzems pārmet, ka jau no paša sākuma AP esot bijusi “vēlme spēlēt tikai Edgaram Jaunupam un tā sponsoriem saprotamu spēli”.

“Neviena konstruktīva priekšlikuma, meli televīzijas kameru priekšā, gļēvulīgi smaidi, drosmes trūkums runāt seja un aizmuguriski kuluāru piedāvājumi vēl vakar vakarā ar mēģinājumiem izveidot (…) valdību ar Krišjāni Kariņu (JV) priekšgalā un centieniem trūkstošās balsis piepirkt no citām partijām,” AP kritiku turpina Gobzems, “es ļoti ceru, ka partijas šādiem netīriem kuluāru piedāvājumiem netaisās piekrist un netaisās iet Jaunupa pavadā, akceptējot iepriekš politikā pierastu deputātu pirkšanas scenāriju.”

Gobzems apgalvoja, ka Jaunups mēģinot izveidot koalīciju, kurā strādātu AP, Jaunā konservatīvā partija (JKP), “Jaunās Vienotība” (JV) un apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK).

“KPV LV” politiķis paziņojis, ka šīs Saeimas sasaukuma laikā neredzot iespēju sadarboties ar AP, “kamēr tās deputāti ir tikai marionetes Jaunupa kuluāru interesēs”.

“Ir acīmredzami, ka AP nav ieinteresēta medikamentu cenu samazināšanā, OIK atcelšanā, azartspēļu ierobežošanā. Ir acīmredzami, ka minētā partija dara visu, lai nenonāktu līdz lēmumiem, jo tai pie sarunu galda viss ir tikai slikti, bet konkrētu risinājumu vai piedāvājumu apzināti nav. Vienlaikus pateicos pārējām politiskajām partijām par konstruktīvu spēju paciest šo AP destruktīvo rīcību un pēc būtības spēt diskutēt par problēmjautājumiem,” turpina Gobzems.

Pirms lēmuma Gobzems par to informējis savas partijas “KPV LV” Saeimas frakciju, no kuras iebildumi neesot saņemti.

VL-TB/LNNK politiķis Rihards Kols, vēl oficiāli nezinot par Gobzema paziņojumu, šorīt LTV atzina, ka viņa pārstāvēto politisko spēku “darot bažīgu” neatbildētais jautājums par Gobzema iespējām iegūt pielaidi valsts noslēpumam. Viņš izteicās, ka VL-TB/LNNK nespējot iedomāties, kā persona bez pielaides valsts noslēpumam sešus mēnešus varētu vadīt valdību, tomēr Kols skaidri neatbildēja, vai pielaides trūkums būtu iemesls, lai VL-TB/LNNK izvēlētos neiet Gobzema veidotajā valdībā.

Taujāts, vai būtu iespējama kāda cita kompromisa figūru valdības vadītāja amatā, ja Gobzems nespēs izveidot valdību, Kols atturējās komentēt arī šādu iespēju, uzsverot, ka Gobzems vēl turpinot veidot valdību. Pašlaik esot priekšlaicīgi spriest, kas notiks pēc 10.decembra, kas ir Gobzemam atvēlētais laiks valdības izveidošanai, jo neesot korekti minēt, vai šajā datumā būs vai nebūs valdība, jo sarunas pēc “KPV LV” grafika esot tikai pusē.

Reklāma
Reklāma

Šodien ir iecerētas ar Gobzema valdības veidošanu paredzētās papildu tikšanās par rīcību saistībā ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmu un administratīvi teritoriālo reformu.

Raivis Dzintars: Mazinās iespējas izveidot valdību Gobzema vadībā

Līdz ar lēmumu par apvienības “Attīstībai/Par!” izslēgšanu no sarunām, mazinās iespējas izveidot valdību Gobzema vadībā, aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

VL-TB/LNNK turpinās dalību sarunās Gobzema valdības izveidi, norādīja Dzintars. Viņš uzsvēra, ka valdība jāveido ar stabilu balsu vairākumu.

Dzintars pauda, ka šādi lēmumi, kas izslēdz no sarunām politisko spēku, mazina iespējas nonākt līdz veiksmīgam rezultātam un izveidot Gobzema valdību.

Vienlaikus viņš akcentēja, ka nacionālā apvienība gribēs dzirdēt pamatojumu Gobzema lēmumam.

JKP, iespējams, rosinās no sarunām izslēgt ZZS

Tikmēr Jaunā konservatīvā partija (JKP) apsver iespēju rosināt no valdības veidošanas sarunām izslēgt Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), aģentūrai LETA sacīja JKP priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Politiķis uzsvēra, ka pārējās četras partijas varētu nodrošināt 53 balsu vairākumu parlamentā. JKP jau iepriekš iestājās par valdības veidošanu bez ZZS.

Komentējot premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) lēmumu izslēgt no sarunām apvienību “Attīstībai/Par!”, Bordāns atzina, ka var saprast šādu lēmumu. Viņš gan šo jautājumu ar pašu Gobzemu neesot pārrunājis, līdz ar to nevar detalizēti komentēt.

Taču JKP apsver iespēju spert nākamo soli – rosināt no valdības sarunām izslēgt ZZS, norādīja Bordāns.

Kā ziņots, pēc pirmdien notikušās sestās sarunas partiju pārstāvji atzina, ka tiem aizvien ir daudz neskaidrību un jautājumu saistībā ar topošo valdību, kuru Valsts prezidents uzticējis veidot “KPV LV” premjera amata kandidātam Gobzemam. Vislielākā skepse šajā jautājumā ir izskanējusi no AP pārstāvjiem. Politiķi pirmdien atturējās prognozēt, vai atvēlētajā termiņā Gobzema valdība varētu tikt izveidota, kā arī to, kuras partijas šādu valdību varētu atbalstīt.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.

Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalījās viņa pārstāvētā “KPV LV”, AP, JKP, VL-TB/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī JV. Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar “Saskaņu”.

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No “Saskaņas” Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un “KPV LV” pārstāv pa 16 deputātiem, AP un VL-TB/LNNK – pa 13, ZZS – 11, bet JV – astoņi deputāti.

Pēc Gobzema paziņojuma sagaidāms, ka sarunas par valdības veidošanu turpinās piecas partijas, kurām kopā parlamentā ir 64 balsis, tomēr JKP ir uzsvērusi, ka tai joprojām ir spēkā “sarkanā līnija” par sadarbību ar ZZS. Ja šīs “sarkanās līnijas” dēļ Gobzema valdības veidošanas sarunas pamestu JKP, tad valdības izveidei vairs nepietiek balsu, savukārt, ja no sarunām tiktu izslēgta ZZS, atlikušajām četrām partijām kopā būtu 53 balsis Saeimā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.