Politika izšķīrusi Aldi Gobzemu (no labās) un Artusu Kaimiņu. Lai gan Gobzems varētu pārsūdzēt valdes lēmumu par viņa izslēgšanu no partijas, taču no viņa teiktā izriet, ka to nedarīs, jo tā ir iespēja “atbrīvoties no Artusa Kaimiņa, kas velk uz leju”.
Politika izšķīrusi Aldi Gobzemu (no labās) un Artusu Kaimiņu. Lai gan Gobzems varētu pārsūdzēt valdes lēmumu par viņa izslēgšanu no partijas, taču no viņa teiktā izriet, ka to nedarīs, jo tā ir iespēja “atbrīvoties no Artusa Kaimiņa, kas velk uz leju”.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Gobzems izslēgts, bet miera vēl nav 0

Valdībā pārstāvētās “KPV LV” vietējo deputātu domas par notiekošo partijā dalās līdzīgi, kā tas notiek Saeimas frakcijā. Vieni pirms vēlēšanām nominētā premjera kandidāta Alda Gobzema izslēgšanu no partijas uzskata par kļūdu, ņemot vērā viņa ieguldījumu priekšvēlēšanu kampaņā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Citiem īstais partijas līderis bija un būšot Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, nevis A. Gobzems, kurš “pēkšņi uzradās pirms vēlēšanām”. Par “KPV LV” valdes lēmumu izslēgt viņu no partijas “Latvijas Avīzes” uzrunātie partijas ierindas biedri bija uzzinājuši no publiski pieejamās informācijas internetā.

A. Kaimiņa un A. Gob­zema paziņojumus varēja vērot arī interneta portāla “Delfi” tiešraidē, kurā A. Kaimiņš apstiprināja, ka pēc vairāku biedru ierosinājuma valdes vairākums pirmdien aizklātā balsojumā nolēma izslēgt A. Gob­zemu no partijas par sistemātisku tās tēla graušanu un “arī par meliem, kas tika izplatīti no Saeimas tribīnes”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runa ir par A. Kaimiņa iespējamo saistību ar Šveices advokātu Rūdolfu Meroni, ko A. Gob­zems pieminēja arī pirmdien. A. Gobzems partijā iestājās 2018. gada pavasarī, kad viņu izraudzījās par tās premjera kandidātu. Ar A. Kaimiņu viņš bija pazīstams jau ilgāk un iepriekš apgalvoja, ka palīdzējis A. Kaimiņam sagatavoties arī viņa savulaik vadītajiem raidījumiem “Suņu būda”.

Valdes lēmumu A. Gobzems var pārsūdzēt, taču no viņa teiktā izriet, ka to nedarīs, jo tā ir iespēja “atbrīvoties no Artusa Kaimiņa, kas velk uz leju”.

A. Gobzems plāno dibināt kādu “jaunu veidojumu”.

“KPV LV” valdē ir līdzpriekšsēdētāji A. Kaimiņš, Linda Liepiņa un Atis Zakatistovs, kā arī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un uzņēmējs Miks Vizbulis, bet balsojums nebija vienbalsīgs. Abu līderu strīds kulmināciju sasniedza laikā, kad “KPV LV” nolēma iesaistīties Krišjāņa Kariņa (“JV”) valdībā, ko A. Gobzems uzskata ar kļūdu.

Būdams opozīcijā valdībai, frakciju viņš vēl nav noskaņots atstāt. Atbildot uz vaicāto, vai no partijas izslēgtajam deputātam nevajadzētu nolikt mandātu, A. Kaimiņš atbildēja, ka nav tiesiska pamata prasīt mandāta nolikšanu, jo deputāts ir tautas vēlēts.

No “KPV LV” ievēlētie pašvaldību deputāti, kurus “LA” uzrunāja, atzina, ka nepietiekamās informācijas dēļ viņiem nav pilnīga priekšstata par partijā notiekošo. Taču Jelgavas domes deputāts Lauris Zīverts neatbalstītu A. Gob­zema izslēgšanu.

“Viņš ir ieguldījis lielu darbu priekšvēlēšanu periodā. Es līdz pēdējam brīdim cerēju, ka tas tā nenotiks,” sacīja L. Zīverts, piebilstot, ka tad jau vēl dažu labu vajadzētu izslēgt. Arī A. Gob­zems pats uzskata, ka “ar manu atnākšanu partija piedzīvoja uzplaukumu (..), bet, ja cilvēkam nav smadzeņu, tad nav”. Jelgavas domnieks L. Zīverts piebilda, ka viņš “nefano par Gobzemu”, kurš esot darījis arī lietas, kas kaitējušas partijai, bet izslēgt viņu neesot bijis godīgi.

Reklāma
Reklāma

Limbažu novada deputāts Jānis Bārbalis pērn neesot atbalstījis A. Gob­zema piesaistīšanu pirms vēlēšanām. “Viņš pēkšņi parādījās kā līderis, bet ar savu runu viņš ir smags cilvēks. Kas viņš par līderi! Mūsu līderis ir Kaimiņš,” stāstīja J. Bārbalis. Vairākiem biedriem neesot bijis skaidrs, kāpēc A. Gobzems būs premjera kandidāts, tad jau varēts nominēt kādu no partijas pašvaldību deputātiem.

J. Bārbalis uzsvēra, ka viņa attieksme pret A. Kaimiņu nemainīsies, jo “mēs ar viņu cēlāmies un idejas dēļ aizgājām kopā”. Zināms, ka ir prasīta arī A. Kaimiņa izslēgšana no partijas, ko viņš pats apstiprināja.

“”KPV LV” kongress deva valdei pilnvaras, un acīmredzot tās rīcībā ir kāda informācija, uz kuras pamata valde pieņēma šo lēmumu,” teica Alojas novada deputāts Māris Možvillo, kurš Saeimas vēlēšanās Vidzemes vēlēšanu apgabalā palika pirmais aiz svītras. Viņš cer, ka partijai izdosies pārvarēt augšanas grūtības un tā sāks strādāt, ko gaida vēlētāji.

M. Možvillo esot piedalījies kādā no frakcijas sēdēm, kur arī izteicis savas domas par valdības veidošanu. “Partijai treniņa nolūkos valdība bija jāatbalsta, jo daudzi cilvēki gaida jauno valsts budžeta likumu,” teica M. Možvillo. Taču, viņaprāt, tai nevajadzēja uzņemties trīs tik nopietnu ministriju vadību, jo šīs visas ir problēmu ministrijas.

“KPV LV” valdībā ir ekonomikas ministrs, labklājības ministrs un iekšlietu ministrs. Taču Alojas deputāts tic, ka visi ministri tiks galā ar saviem pienākumiem, viņi arī konsultējoties ar partijas pārstāvjiem pašvaldībās.

A. Gobzems, šķiet, bija sagatavojies iespējai komentēt savu izslēgšanu no partijas, jo kārtējo reizi bija sarūpējis vairākus skanīgus vēstījumus – tiesa, bez argumentēta seguma. Notikušais viņam došot iespēju “sagrupēt spēkus un likumīgā veidā pārņemt varu valstī”.

A. Gobzema darbība lielā mērā ir vērsta pret esošo valdību, bet no “KPV LV” līderiem nav dzirdēts piedāvājums, kā šai situācijai pielikt punktu tā, lai to atbalstītu Saeimas frakcijas vairākums. Alda Blumberga ierosinājums iekšējiem opozicionāriem dot iespēju aiziet pašiem neguva atbalstu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.