Foto: SHUTTERSTOCK

Globālā sasilšana vērojama arī dārzā. Bukši ir viena no liecībām 16

Sandra Ruska, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Vēlos dārzā stādīt bukšus. Taču ir slikta pieredze – agrāk tie ziemās apsala un vienmēr bija panīkuši. Tagad visur aug lieli un skaisti. Vai ir citas šķirnes?” – jautā Valdis Jūrmalā.

“Globālā sasilšana vērojama arī dārzā. Bukši ir viena no liecībām, ka klimats kļuvis maigāks,” skaidro ainavu arhitekte Dace Lukševica. Pēdējos gados tie paši bukši, kas dārzos un kapos nīkuļoja, tagad jūtas lieliski. Tie strauji aug, pavasaros saule bojā nedaudz, un augi ātri aizaudzē bojājumus. Tādēļ bukšus jau diezgan droši var stādīt arī dzīvžogos, apstādījumos. Viens no to labsajūtas iemesliem – pēdējās ziemās augsne nav īsti sasalusi, un saknes var uzņemt zaļajam lapojumam vajadzīgo mitrumu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: Sandra Ruska

Ideāli piemērota bukšiem ir daļēji noēnota vai ēnaina vieta dārzā, taču šis dienvidnieks skaisti jutīsies arī pilnā saulē, pie ēku sienām. Vienīgi saulainā vietā mūžzaļos augus ziemas beigās vajadzētu noēnot ar salmu segām, aptīt ar agrotīklu.

Modīgās bukšu bumbas, kas stādītas podos, speciāliste gan vēl neriskētu atstāt virszemē. Tin podus, cik gribi, bet stiprākā salā saknes var izsalt. Būs droši, ja šādus podus ieraks zemē, virspusē atstājot tikai zaļo cekulu.

Pārbaudīts praksē

Podos stādītie bukši lieliski pārziemo arī pagrabā un nebēdā par gaismas trūkumu. Tad nav jābīstas, ka perfektajai bumbai vai citai izcirptajai formai radīsies kāds defekts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.