Doties mājās kā modelei 0
Instruktore stāsta: kāda kundze pēc pleca locītavas operācijas baidījās kustināt roku. Arvien mazāk kustējās, līdz beidzot nevarēja pacelt roku, lai saķemmētu matus. Ārstējās, bet tas maz ko deva. Neirokustību nodarbībā jau pēc pirmās reizes dabūja kustības vaļā, sāka mazliet cilāt roku.
Šī neparastā vingrošana der arī ikvienam, kurš noslogo sevi vienveidīgās kustībās, piemēram, profesionālam mūziķim. Vijolniece beidzot ierauga, ka tur plecus taisni. Gadu desmitiem profesionāli spēlējot vijoli, bija salīkusi uz vienu pusi, tas traucēja veselībai.
Maira stāsta par kādu sievieti, kura ilgstoši cietusi no veģetatīvās distonijas un reiboņiem. Pēc neirokustību nodarbības devusies mājās un sabijusies, jo šķitis, ka nelāgā kaite atkal klāt. Taču reibuma sajūta izrādījusies jauniegūtais vieglums. Tas radās nodarbības laikā un iekšēji turpinājās pēc tam. Ar laiku pierod arī ikdienā šādi kopt savu kustēšanos. Panākt iekšējo brīvības sajūtu. Just baudu no tā, ka vienkārši ej. Kāda kundze priecājusies, ka atguvusi savu agrāko gadu gaitu, sak, esmu 60+, bet eju kā modele!
“Viena vingrotāja stāstīja, kā paklupa uz slidena ceļa. Brīdī, kad kritienā jau lidojusi, ieraudzījusi savu mugurkaulu un dīvainā kārtā spējusi iztaisnoties un nenokrist. Pirms laika tieši tāda pati situācija viņai beigusies ar lauztu roku. Šoreiz tika sveikā cauri. Lūk, to dod neirokustību metode,” pasmaida Maira Gūtmane.