Foto- LETA

Glāzes forma ietekmē alus dzeršanas ātrumu 0

Alus glāzes forma ietekmē tās tukšošanas ātrumus, liecina britu zinātnieku veiktais pētījums. Bristoles Universitātes pētnieku veiktajā eksperimentā piedalījās 159 vīrieši un sievietes, kas no dažādām glāzēm dzēra bezalkoholiskos dzērienus un alu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Visreālākais šķiet otrais scenārijs!” Mākslīgais intelekts prognozē, vai Tramps var izbeigt karu Ukrainā šogad
Katastrofa ir neizbēgama? CIP vairāk nekā 50 gadus turējusi slepenībā grāmatu, kurā aprakstīts iespējamais pasaules gala scenārijs
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Lasīt citas ziņas

Visās glāzēs bija ielieti 330 mililitri dzēriena, bet daļa glāžu bija taisnas formas, savukārt daļa izliektas formas.

Bezalkoholisko dzērienu dzeršanas ātrumu glāzes forma neietekmēja, eksperimenta dalībniekiem abu formu glāzes iztukšojos vidēji septiņās minūtēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču atklājās, ka glāzes forma krietni ietekmē alus dzeršanas ātrumu. Pētījuma dalībnieki no izliektas formas glāzes alu izdzēra vidēji septiņās minūtēs, taču no taisnas glāzes 11 minūtēs.

“Ja alkoholiskais dzēriens tiek pasniegts taisnā glāzē, dzeršanas ātrums samazinājās ar gandrīz 60%, salīdzinot ar izliektu glāzi,” teikts pētnieku ziņojumā.

Pēc pētnieku domām, izliekta glāze apgrūtina dzeršanas ātruma novērtēšanu, jo apaļās formas dēļ ir grūti saprast, cik daudz dzēriena ir atlicis glāzē.

Pētījuma dalībniekiem arī rādītas fotogrāfijas ar daļēji piepildītām alus glāzēm, lūdzot novērtēt, vai tajās ir vairāk, vai mazāk par pusi dzēriena.

Atklājās, ka izliektās glāzēs iepildītā dzēriena daudzumu pētījuma dalībnieki biežā novērtēja nepareizi.

Pētījuma vadītāja doktore Andžela Etvuda uzskata, ka, dzerot bezalkoholisko dzērienu, cilvēki neraizējas par dzeršanas ātrumu, tāpēc glāzes forma to neietekmēja.

Etvuda arī norāda, ka pētījumā iesaistītie cilvēki izdzēra tikai vienu glāzi alus laboratorijas apstākļos, līdz ar to nav zināms, kas notiktu neformālākos apstākļos un izdzerot vairākus dzērienus.

Iepriekšējos pētījumos ir pierādīts, ka glāzes forma ietekmē, cik daudz dzēriena cilvēki ielej glāzēs. Atklājies, ka cilvēki vairāk alkoholu ielej zemās un platās glāzēs nekā garās un šaurās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.