Girss LTV7 raidījumā par provokācijām esot “labi iederējies” 15
Vai pret Latvijas valsti un latviešiem neslēpti naidīgi noskaņotām personām būtu jādod vārds sabiedriskajā televīzijā? Tāds jautājums radies pēc LTV7 raidījuma “Točki nad i” (“Punkti uz i”), kur kā viens no aicinātajiem viesiem bija Drošības policijas pārskatos figurējošais radikālais politiķis Ilarions Girss, pret kuru nesen rosināts sākt kriminālvajāšanu par nacionālā naida kurināšanu. Tomēr atbildīgās LTV personas uzskata, ka šāda persona “labi iederējusies”, jo raidījums bijis par provokācijām.
Televīzijas studijā I. Girss bija ieradies ar Georga lentīti pie krūtīm (to kā pazīšanās zīmi izmanto arī prokrieviskie teroristi Austrumukrainā). Raidījuma vadītājs Aleksejs Dunda pretim I. Girsam nolika Latvijas karodziņu un brīdināja: ja Girss mēģinās to aizdedzināt, tad studijā ieslēgsies dūmu detektors un tā applūdīs. Girss iepriekš izcēlies ar naidīgiem izteikumiem un darbībām pret Latvijas simboliem, piemēram, dedzinot savu pilsoņa pasi. Bez Girsa uz raidījumu bija uzaicināti arī polittehnologs Jurģis Liepnieks, LTV ziņu dienesta vadītājs Guntis Bojārs, Nacionālās apvienības politiķis Aleksandrs Kiršteins, žurnālists Lato Lapsa un telekomunikāciju speciālists, aktīvs interneta komentētājs Iļja Šneiders.
“Neredzu pretrunu tajā, ka aicinājām uz raidījumu Girsu, jo raidījums bija par provokācijām un viņš šim tematam bija atbilstošs diskusijas dalībnieks. Viņa viedoklis raidījumā tika apšaubīts, turklāt arī mēs parūpējāmies par pārsteigumu, noliekot pretim viņam Latvijas karodziņu,” uzskata LTV Krievu redakcijas galvenā redaktore Olga Proskurova, kura pieņēmusi galalēmumu par studijas viesiem. Viņasprāt, redakcija bija sagatavojusies, un labāk esot šādas personas aicināt uz raidījumu nekā ignorēt. “Labāk, ka mēs apzināmies, ka ir šādi viedokļi kā Girsa kungam, nekā to noklusējam, ļaujam tam krāties un vēlāk sabiedrībā notiek “sprādziens”,” piebilda O. Proskurova. Viņa atgādina, ka savulaik uz LTV7 diskusiju raidījumiem aicināts arī nacionālboļševiks Vladimirs Lindermans, kad darba kārtībā bijis Skotijas referendums par neatkarību un tas saistīts ar Lindermana idejām par Latgales autonomiju. Uz diskusiju par 16. martu aicināts publicists Aleksandrs Giļmans, kurš savulaik teicis, ka būtu gatavs atdot visu, lai Latvija vairs nebūtu neatkarīga valsts, bet tiktu atjaunota Padomju Savienība.