Gintu Grūbi atbrīvo no NEPLP locekļa amata 1
Saeima ceturtdien vienbalsīgi atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa Ginta Grūbes atbrīvošanu no amata.
Lēmuma projektu iepriekš atbalstīja septiņi Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti, savukārt Latvijas Reģionu apvienības pārstāvis Artuss Kaimiņš balsojumā atturējās.
Gan komisijas vadītāja Inese Laizāne (Nacionālā apvienība), gan NEPLP pārstāvji pateicās Grūbem par paveikto. Padome ilgstoši nevarot strādāt tikai četru cilvēku sastāvā, tādēļ drīzumā jāieceļ jauns NEPLP loceklis Grūbes vietā.
NEPLP locekli ievēlēs uz pieciem gadiem. Komisija vienojās izsludināt konkursu uz padomes locekļa amatu, uz kuru varēs pieteikties mēneša laikā.
Grūbe bija atbildīgs par Latvijas Televīzijas pārraudzības nodrošināšanu, kā arī koordinēja sabiedriskā medija izveidi. Viņš par atkāpšanos no amata paziņoja marta beigās, informējot, ka saņēmis piedāvājumu iesaistīties vairākos lielos radošos filmu projektos, kas nav savienojams ar darbu NEPLP. Aģentūrai BNS Grūbe apgalvoja, ka nekādi citi faktori viņa lēmumu nav ietekmējuši.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) februārī Grūbi sodījis ar 250 eiro lielu naudas sodu.
Toreiz KNAB paskaidroja, ka Grūbe 2013.gada 14.martā un 2014.gada 16.maijā noslēdzis autoratlīdzības līgumu ar nodibinājumu “Rīga 2014”, taču KNAB konstatējis, ka Grūbe, izpildot noslēgtos autoratlīdzības līgumus, ir izpildījis tādu darbu kā piedalīšanās diskusijās, sanāksmēs, konsultatīvās palīdzības sniegšana darbu autoriem, projektu izpildes kontrole, kas likuma izpratnē nav uzskatāms par radošu darbu. Likumā noteiktie amatu savienošanas ierobežojumi nepieļauj NEPLP loceklim savienot savu amatu ar darbu vai amatu nodibinājumā.
Grūbe sacīja, ka notikušajam ar viņa lēmumu pamest darbu KNAB nav nekāda sakara, jo “vēl nav zināms, kā visa šī lieta beigsies”.