Shutterstock ilustrācija

Ir gadījumi, kad sievietei, neraugoties uz nepilnvērtīgo rētu, izdodas mazuli veiksmīgi iznēsāt. Bet to, vai rēta izturēs, paredzēt nav iespējams. 1


Nesen Austrumu slimnīcas Ginekoloģijas klīnikā nonāca sieviete, kurai auglis bija ieligzdojies tieši ķeizargrieziena rētā. „Šādi gadījumi ir salīdzinoši reti, taču koncentrējas tieši pie mums, universitātes slimnīcas klīnikā, un mums ar tiem jātiek galā,” stāsta daktere Lietuviete.

Grūtniece, kurai nebija nekādu sūdzību, bija ieradusies uz pirmā trimestra skrīningu. „Ultrasonogrāfijas laikā tika konstatēts, ka auglis pilnībā atrodas ķeizargrieziena nišā un to no urīnpūšļa šķir vien plāns, plāns serozais slānis. Nebija nekādu izredžu bērniņu iznēsāt – agrāk vai vēlāk rēta plīstu. Ja tas notiktu nakts laikā, sieviete līdz slimnīcai, ļoti iespējams, nemaz nenonāktu. Tādēļ nācās pieņemt smagu lēmumu – jāizņem dzemde. Šādos gadījumos operācija ir sarežģīta, norit ar lielu asins zudumu, nepieciešama asins pārliešana,” stāsta daktere Lietuviete.

„Ķeizargrieziens pēc sievietes pašas vēlēšanās ir tas, kas mani uztrauc un izbrīna visvairāk. Ir maldīgi domāt, ka ķeizargrieziena operācija nozīmē 100 procentu garantiju, ka viss būs kārtībā. Mēs klīnikā ļoti labi redzam sekas – ik gadu astoņām līdz desmit sievietēm esam spiesti izņemt dzemdi kopā ar nedzimušo mazuli,” saka Nellija Lietuviete, uzsverot, ka gan dabiskas dzemdības, gan ķeizargrieziena operācija ir saistītas ar dažādiem riskiem.

Nepilnvērtīga ķeizargrieziena rēta var izraisīt sarežģījumus ne tikai grūtniecības laikā. Tā var būt cēlonis asiņošanai menstruāciju starplaikā, sāpēm dzimumakta laikā, kā arī grūtībām ieņemt bērniņu, piebilst daktere Lietuviete.

Sagatavoja Aija Lietiņa,
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas preses sekretāre

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.