Ginekoloģe dalās ar pieredzi par suņa klātbūtni ārsta praksē: “Suns sagādā priecīgas emocijas un novērš to pirmo stresu” 18
“Sunītis, tāds balts un mierīgs. Viņš sagaida pacientu, viņš sēž uz loga, viņš nāk pāri galdam. Viņš vicina asti. Jo ginekologs jau nevar vicināt asti un pateikt, ka ļoti priecājas. Tajā pašā laikā ir daudzas sievietes, kas nāk pie ginekologa vienu reizi 4-5 gados,” TV24 raidījumā “Dr.Apinis” stāsta ginekoloģe Dace Matule.
“Apakšā tam ir informācija par dzemdes kakla vēzi, olnīcu audzēju, krūts audzēju.
viņa atklāj.
Daktere Matule stāsta, ka pacienti drīkst viņu paglaudīt un tad suns dodas gulēt uz loga, netraucējot izmeklēšanai. “Zipo ir mācīts. Mēs joprojām ejam suņu skolā un viņš ir saņēmis terapijas suņa apliecību.”
Lai arī varētu šķist neparasti, ka suns ir ārsta kabinetā, Matule skaidro, ka suns rada prieku un prieks paaugstina oksitocīnu. Savukārt oksitocīns samazina kortizolu- stresa hormonu produkciju.
Daktere skaidro, ka vienmēr pajautā vai pacientam nav iebildumu, ka kabinetā atrodas suns. “Pa šiem gadiem ir bijušas pāris pacientes, kas saka, nē,” Matule skaidro, ka šādās situācijās suns tiek aizvests uz citu kabinetu.
“Pozitīvs moments, ko es esmu novērojusi, suns palīdz sarunāties ar pusaudžiem. Bieži vien mātes sūta savas meitas pie ginekologa. Viņas nāk pirmo reizi un tas ir ļoti trauksmaini. Te ir stāsts par to, kas ir ginekologs, un te viņas sagaida suns. Un es pat kādu brīdi pagaidu, lai viņi apsveicinās. Viņa paglauda šo suni, kas ir mīksts, kas ir pozitīvi noskaņots, priecājas par viņu. Tālāk jau mēs varam sarunāties,” pozitīvajā pieredzē dalās Dace Matule.